Pożyczka pod zastaw mieszkania

Chcesz wziąć pożyczkę na rozbudowę własnego biznesu, remont domu czy sfinansowanie nagłej potrzeby, ale nie masz dobrej historii kredytowej? Może próbowałeś wziąć pożyczkę w instytucjach pozabankowych, jednak one odrzuciły Twój wniosek ze względu na wpis do bazy BIG? Nic straconego! Możesz skorzystać z oferty pożyczek pod zastaw nieruchomości.
Wbrew powszechnej opinii, pożyczki pod zastaw mieszkania nie są przeznaczone tylko i wyłącznie do zakupu innej nieruchomości, jak to zazwyczaj bywa w przypadku kredytu hipotecznego. Pieniądze uzyskane z takiego zobowiązania można wydać na dowolny cel, np. na podróż marzeń. Zastaw nieruchomości jest zabezpieczeniem dla pożyczkodawcy, w przypadku, gdy raty nie będą spłacane terminowo (lub wcale). Gdy nie będziesz w stanie uregulować zobowiązania – bank lub instytucja pozabankowa przejmie całość lub część nieruchomości.

Pożyczka pod zastaw – dla kogo?

Ten rodzaj zobowiązania finansowego jest przeznaczony dla wszystkich osób, które chcą pożyczyć pewną kwotę pieniędzy na dowolny cel, ale posiadają wpis w bazie BIG lub niekorzystną historię kredytową. Można więc powiedzieć, że taka oferta pomaga wszystkim tym, którzy nie mają szans na uzyskanie pozytywnej decyzji o udzieleniu pożyczki w innych bankach lub firmach pożyczkowych. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla dłużników, ale należy pamiętać o świadomości swojej decyzji. Jeżeli wiemy, że nie będziemy w stanie spłacać rat terminowo, zastanówmy się czy jest to oferta dla nas. Należy wiedzieć, że stawiamy na szali własne mieszkanie, a niespłacane zadłużenie może być powodem jeszcze większych kłopotów.

Na co zwrócić uwagę?

Zarówno w przypadku „zwykłych” pożyczek gotówkowych, jak i zobowiązań związanych z zastawem nieruchomości, należy zwracać uwagę na następujące aspekty oferty:

– okres spłaty rat (oraz maksymalny czas, na jaki możesz rozłożyć spłatę zobowiązania)
– wysokość rat związana z okresem spłaty,
– oprocentowanie oraz wszystkie koszty pożyczki,
– RRSO,
– ostateczną kwotę, którą spłacisz (po uwzględnieniu wszystkich opłat),
– wszystkie zapisy w umowie oraz regulaminie.

Jakie dokumenty musisz dostarczyć?

Aby dostać pożyczkę pod zastaw, musisz dostarczyć odpowiednie dokumenty, które poświadczą, że jesteś właścicielem nieruchomości, którą chcesz zastawić.

W przypadku mieszkania będą to:

– numer księgi wieczystej lub zaświadczenie o posiadaniu mieszkania ze spółdzielni mieszkaniowej,
– akt notarialny,
– zaświadczenie ze spółdzielni mieszkaniowej o braku zaległości w opłacaniu czynszu,
– fotografie mieszkania (nie każdy pożyczkodawca będzie ich wymagał).

W przypadku zastawu domu/działki:

– akt notarialny,
– wpis do księgi wieczystej lub wypis z miejscowego zagospodarowania przestrzennego,
– wypis/wyrys gruntów (zależy od pożyczkodawcy),
– fotografie prezentujące dom i działkę (zależy od pożyczkodawcy).

Podsumowanie

Pożyczka pod zastaw nieruchomości powinna być brana jako ostateczność w momencie, gdy inne instytucje odmawiają udzielenia pożyczki. Nie ukrywajmy – jest to bardzo ryzykowne zobowiązanie, gdyż w przypadku nawet najmniejszych opóźnień, możesz stracić dużą część swojego majątku, a nawet dach nad głową. Biorąc na siebie tak dużą odpowiedzialność, pamiętaj o możliwych stratach i kosztach, jakie możesz ponieść. Dokładnie przeanalizuj wszystkie mocne i słabe punkty oferty lub skorzystaj z porady prawnika, jeśli masz wątpliwości co do umowy lub regulaminu. A później udaj się na https://loanme.pl/ i sprawdź, jakie warunki mają do zaoferowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here