Wprawiona sekretarka, asystentka szefa, każdy pracownik biurowy, personel administracyjny, ktokolwiek działający w strukturach klasycznej korporacji, większej firmy, a nawet urzędnik czy zatrudniony w niewielkim podmiocie gospodarczym, koniecznie powinien umieć kilka podstawowych czynności takich jak obsługa wybranych programów komputerowych, kserokopiarki, a także wysyłanie faxu. O tym ostatnim wspomnimy w niniejszym poradniku nieco więcej, ponieważ wiele osób jest zdania, że ten zakres obowiązków to dla nich przysłowiowa czarna magia, a zupełnie niepotrzebnie wychodzi z takiego założenia, gdyż wystarczy kilka chwil na obsługę faxu. Mimo, że nie masz tego urządzenia w domu, spokojnie możesz tę czynność opanować na potrzeby Twojej pracy. Poczytaj nasze wskazówki i zobacz, że jest to prawdziwa bułka z masłem.

Jak wysłać fax z komputera?

Nie ma kłopotu w dzisiejszych czasach ze szwankującymi i mało funkcjonalnymi maszynami, jak to miało miejsce jeszcze parę dekad temu, gdy nie było tylu innowacyjnych rozwiązań. Dzięki temu wszyscy, którym zależy na oszczędności czasu oraz pracy komfortowej i wygodnej, bez dodatkowych sprzętów, w które trzeba byłoby zainwestować słone pieniądze, mogą skorzystać z ciekawej opcji wysyłania faxu przez komputer. Jak to możliwe?

Wystarczy, że będziesz dysponował sprawnie działającym komputerem, dostępem do sieci, numerem faksu na jaki chcesz wysłać informację. Zacznij od odpowiedniego połączenia z Internetem. W przeciwnym razie, nie ma szans na to, żebyś cokolwiek zrobił, bo jak się zalogujesz, aby sformułować fax i przekazać dany komunikat do czyjejś wiadomości. Tego elementu akurat pominąć się nie ma, ale to chyba nie stanowi żadnego problemu, bo przecież obecnie dostęp do sieci ma praktycznie każdy. W ostateczności możesz skorzystać z dostępu do połączenia internetowego w miejscach publicznych, gdzie Internet jest praktycznie zawsze i wszędzie – na przykład w punktach bibliotecznych, miejscach pracy, u znajomych, w kafejkach internetowych, które kiedyś były bardzo modne, a teraz odeszły częściowo do lamusa, ale w większych miastach nadal można je jeszcze spotkać.

Następny krok to wyszukanie stron, które umożliwiają wysłanie faxu przez Internet. Wystarczy, że w tym celu sformułujesz odpowiednie hasło, na przykład „fax przez sieć” czy „wysyłanie faxu online”. Od razu, błyskawicznie otrzymasz wybrane zapytania, z których na pewno coś Cię usatysfakcjonuje. Przeważnie trzeba za dostęp do takich usług i stron coś zapłacić, ale z reguły kwoty te są naprawdę bardzo niskie, to wręcz sprawy groszowe. W niektórych przypadkach witryn jest swego rodzaju promocja – darmowe usługi przez pierwszy miesiąc.

Kolejny etap to zgromadzenie wszelkich niezbędnych informacji. Musisz ustalić jaki jest numer faxu, czy wiadomości jakie chcesz przekazać są w komplecie oraz rozpoczynasz skanowanie informacji planowanych do wysłania. Jeżeli obraz tego, co zamierzasz przesłać wyświetli Ci się na komputerze, to dobry znak świadczący o tym, że proces wysyłania faxu przebiega bez zarzutów. Późniejsze działania podpowiadane będą przez aplikację czy narzędzie, z jakiego skorzystasz do wysyłania wiadomości. Poprowadzi Cię ono krok po kroku, więc rób dokładnie to, co jest napisane. Jeżeli wszystko przejdzie jak należy, otrzymasz potwierdzenie dostarczenia faxu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here