Każde prężnie działające przedsiębiorstwo obowiązkowo powinno posiadać właściwie zaprojektowane logo. Dzięki temu możliwe jest przede wszystkim zwiększenie rozpoznawalności Twojej firmy. Podmiot staje się przede wszystkim popularny i rzuca się w oczy. Może ktoś nie zapamięta jego nazewnictwa, ale jednak sam fakt symboliki, kolorystyki czy ikony i grafiki na pewno utkwi mu w pamięci. Dlatego też niesamowicie istotne jest zadbanie o ten z pozoru szczegół, a w rzeczywistości jeden z najważniejszych elementów wizerunku każdego organizmu firmowego.

Jak zrobić logo dla firmy?

Jeżeli chcesz zlecić komuś profesjonalnemu wykonanie logo Twojego przedsiębiorstwa, musisz liczyć się z ogromnymi kosztami związanymi przede wszystkim ze sprzedażą opracowanego przez specjalistę oznakowania. Przecież to czyjś pomysł, a w konsekwencji jego wizja Twojego przyszłego sukcesu. Do tego w grę wchodzi także przygotowanie logo, a wiec koszty dodatkowe za robociznę i z pewnością nie mała marża, jaka zostanie narzucona przez renomowanego eksperta czy studio reklamowe bądź graficzne. Tego wszystkiego da się jednakże uniknąć. Jak to możliwe? Otóż warto nauczyć się projektowania logo samodzielnie. O tym, jak się za to zabrać przeczytasz w naszym wirtualnym poradniku internetowym. Zapraszamy do lektury tekstu poniżej, gdzie zdradzamy kilka niesamowicie istotnych wskazówek.

Nie musisz wydawać praktycznie ani złotówki. Po pierwsze, dowiedz się wśród znajomych czy nie ma ktoś z nich umiejętności graficznych. Na pewno wyjdzie Ci taniej, a może zupełnie za darmo. Niewykluczone także, że kolega ma kolegę, który zna studenta, jaki chciałby trochę poćwiczyć, bo studiuje grafikę komputerową bądź się nią interesuje i co za tym idzie bezpłatnie zrobi logo, w ramach ćwiczenia swego warsztatu, które następnie odda Tobie, ale będzie mógł je także dołączyć do swojego portfolio.

Nie mając jednak żadnych znajomości wśród doświadczonych i wprawionych w sferze grafiki komputerowej, dobrze abyś sam poznał jak wiele jest zasobów sieci. Możesz odkryć chociażby szereg zupełnie darmowych w użytkowaniu oprogramowań specjalistycznych poświęconych tej dziedzinie. Przykładem jest LogoEase. Nie masz w tym przypadku żadnych ograniczeń w korzystaniu z programu i wszelkich jego funkcji, a w praktyce nic Cię to nie kosztuje. Jeśli natomiast zdecydujesz się na to, aby samodzielnie opracować logo dla towarów, wyrobów takich jak kubki czy też koszulki, możesz przejrzeć zasoby równie popularnego programu jakim jest LogoMaker. Jeśli zaprojektujesz, natychmiast masz możliwość zamówienia rozmaitych materiałów promocyjnych z opracowanym, nowym logo.

Nim jednak cokolwiek zaczniesz przygotowywać, dobrze jest postawić na rozeznanie. Zrób porządny research, aby sprawdzić, co konkretnie przeważa graficznie w Twojej branży. Zobacz, jakie logotypy są obecnie aktualne, co jest na topie. Może dominują klasyczne trendy, albo wręcz odwrotnie – jest dostrzegalne szaleństwo nowoczesnych form, animowane, minimalistyczne, wirtuozyjne, oryginalne, uboższe w motywy dekoracyjne czy też przeciwnie – mocno upiększone. Wreszcie powiązanie z nazewnictwem działalności. Jeżeli masz firmę, masz i jej nazwę i logo do niej powinno ewidentnie nawiązywać.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here