Montaż okien z gwarancją szczelności

W każdym domu czy mieszkaniu potrzebne są okna. Czasem do kompletu można znaleźć drzwi balkonowe. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak istotny jest prawidłowy montaż tych elementów. Wbrew pozorom, elementy stolarki okiennej sprawują bardzo istotne funkcje zarówno pod kątem bezpieczeństwa jak i komfortu życia. W takim razie, jak powinien wyglądać prawidłowy montaż?

Istota montażu okien

W przypadku okien oraz drzwi balkonowych nie można pamiętać jedynie o prawidłowym zamontowaniu skrzydeł okiennych. Bardzo istotną funkcję pod względem funkcjonalnym sprawują dobrze zamontowane ościeżnice. To dzięki nim możliwe jest prawidłowe wypoziomowanie okna, a tym samym jego szczelne zamknięcie.

Montaż okien z gwarancją szczelności

Okna prawidłowo osadzone w ścianach budynku to przede wszystkim bezpieczeństwo oraz komfort mieszkania. Wyobraźmy sobie, że okna się nie domykają, lub po ich zamknięciu zostaje dość duża szczelina pomiędzy skrzydłem, a ościeżnicami. W ten sposób, okna mogą zostać w nietrudny sposób wyważone, a włamywacz może nie mieć problemu z dostaniem się do środka. W takim wypadku zagrożone jest życie mieszkańców oraz bezpieczeństwo ich mienia.

Poza kwestiami bezpieczeństwa, należy pamiętać o funkcjonalności samych okien. Jeżeli zostaną zamontowane w zły sposób, ich szczelność powietrzna oraz wodoszczelność będą bardzo niskie. Ponadto, wewnątrz budynku będzie głośno jeżeli za oknem panuje duży ruch, a kiedy temperatury spadną wewnątrz będzie bardzo zimno.

Prawidłowy montaż okien

Jeżeli są już nam znane konsekwencje złego montażu elementów stolarki okiennej, należy zastanowić się jaki jest prawidłowy montaż okien. Firmy trudniące się tym zajęciem oferują bowiem różnorodne metody montażu. Montaż na ciepło czy na mokro, montaż surowy czy pół-montaż to tylko niektóre z określeń pojawiające się w branży budowlanej. Są to jednak błędne określenie, ponieważ jest jedna prawidłowa metoda montażowa okien.

O prawidłowym montażu mówimy wtedy, kiedy po zrealizowaniu prac instalacyjnych, odbiorca otrzymuje w pełni funkcjonalne okna oraz drzwi balkonowe, które działają bez zastrzeżeń przez cały okres eksploatacji. Tak wykonana praca jest prawidłowym montażem.

Jak sprawdzić czy okna są zamontowane w odpowiedni sposób?

Jak już wspomniano, dobrze zamontowane okna to przede wszystkim szczelne okna. Aby mieć więc pewność, że zostały zainstalowane poprawnie, najlepszym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie testu szczelności. W ten sposób, empirycznie uzyskamy wyniki szczelności okien. W tym celu, warto skorzystać z usług odpowiedniej renomowanej firmy, która posiada doświadczenie w tym zakresie.

Amar okna

Jedną z czołowych firm jest Amar, która działa w obszarze okien i drzwi już od 2007 roku. Ich wieloletnie doświadczenie pozwala na podjęcie praktycznie każdego zlecenia, wiedząc iż mają do zaoferowania usługi najwyższej klasy. Firma ta specjalizuje się przede wszystkim w stolarce PCV, więc okna z tworzywa sztucznego nie mają przed nimi tajemnic.

Korzystając z usług odpowiedniej firmy można mieć pewność, że okna zostaną zainstalowane w odpowiedni sposób, co zostanie potwierdzone testem szczelności. Taki wybór jest najrozsądniejszy, ponieważ pozwala mieć pewność odpowiedniej funkcjonalności okien. W ten sposób, można czuć się bezpiecznie w swoim mieszkaniu i żyć komfortowo. Ponadto, pieniądze wydane na okna nie zostaną zmarnowane poprzez ich niewłaściwy montaż, co często bywa frustrujące.

Podsumowując, okna stanowią bardzo istotny element każdego pomieszczenia mieszkalnego. Decydują zarówno o bezpieczeństwie jak i komforcie życia. Z tego względu należy wybrać odpowiedni produkt, a następnie zadbać o jego właściwe zamontowanie. Sam montaż jest procesem dość skomplikowanym, dlatego należy pamiętać, aby wynająć odpowiednio wykwalifikowaną firmę do tego celu. Warto skorzystać z renomowanych firm, jak chociażby Amar, która prócz odpowiedniego montażu jest w stanie sprawdzić okna poprzez wykonanie testu szczelności. W ten sposób można uzyskać produkt, który spełnia wszystkie wymagania, a mieszkańcy będą się czuli komfortowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here