Konto dla młodych

Studenci mają pewne oczekiwania co do konta bankowego. Wynikają one z faktu, że ta grupa ma zupełnie inną strukturę kosztów i przychodów oraz inaczej korzysta ze zgromadzonych w banku środków niż pracujące już osoby dorosłe. Jakie powinno być konto dla studenta, by mogło ono zadowolić nawet najbardziej wymagającego studenta?

Brak dodatkowych opłat

Biorąc pod uwagę ograniczony budżet studencki, ponoszenie dodatkowych opłat bankowych może być kłopotliwe. Konieczność opłacenia czynszu za wynajem pokoju lub akademika i rachunku za media, czy też zakupu żywności, powoduje, że dostępne środki bardzo szybko maleją. Liczy się każda złotówka, więc konto dla młodej osoby powinno być w jak największym stopniu zwolnione z opłat. Dotyczy to zarówno prowadzenia konta, jak i dostępu do niego z poziomu telefonu komórkowego lub komputera. Oprócz tego wiele banków oferuje darmowe konto dla studenta przy spełnieniu odpowiednich warunków. Zwykle nie są one wygórowane, może być to np. wykonanie jednej transakcji bezgotówkowej w skali miesiąca, co nie jest trudnym zadaniem.

Bezproblemowa wypłata gotówki w każdym bankomacie

Konto dla osoby młodej, a w szczególności dla studenta, który jest bardzo mobilną osobą, powinno dawać możliwość wypłaty środków pieniężnych w każdym bankomacie – i to bez dodatkowych opłat. Dzięki temu student, jadąc na zajęcia, wracając do domu czy wybierając się na obiad do miasta, nie musi martwić się o to, że gdy zabraknie mu środków, nie będzie mógł  ich szybko pozyskać lub też poniesie z tego tytułu dodatkowe koszty (które wynoszą często przy korzystaniu z  bankomatów innych banków od jednego do kilku złotych).

Dostęp do aplikacji mobilnych

Najlepsze konto dla studenta to takie, które daje możliwość użycia aplikacji mobilnych do wykonania czynności takich jak zapłata za zakupy, wypłata gotówki z bankomatu czy też sprawdzenie stanu środków na koncie. Dzięki temu nie trzeba zabierać ze sobą portfela z kartą debetową, co jest bardzo wygodne. Portfel to dodatkowy balast, którego można się pozbyć. Ponadto młode osoby doceniają możliwość korzystania z aplikacji mobilnych ze względu na to, że znacznie upraszcza to cały proces dokonywania transakcji. Wystarczy wyjąć komórkę i przyłożyć ją do czytnika lub wpisać określony kod, by móc sfinalizować daną transakcję.

Nagrody za polecenie konta

Studenci cenią sobie oferty kont bankowych, które dają możliwość oszczędzenia dodatkowych środków. Jednym z rozwiązań oferowanych przez banki w tym zakresie są premie za polecenia. Wystarczy zachęcić inne osoby do korzystania z konta danego banku, by np. otrzymać  bony zakupowe do sieci sklepów, uzyskać zwrot do zakupów na określony czas lub też mieć możliwość założenia lokaty o bardzo dobrym oprocentowaniu. Równie cennym dodatkiem dla studenta będą bilety wstępu do obiektów kulturalnych i rozrywkowych. W ten sposób można sobie zapewnić ciekawą formę spędzania wolnego czasu, co jest bardzo ważne w okresie studiów wypełnionych zajęciami na uczelni.

Aby uzyskać profity z tytułu polecenia konta, trzeba zadbać o odpowiednie działanie osób, które je założyły. Bank zwykle określa, ile czasu nowy klient musi utrzymać takie konto oraz jakie dodatkowe warunki, w zakresie dokonywania operacji w jego ramach, mają zostać spełnione (np. minimalna kwota płatności w danym miesiącu). Dopiero wtedy premia zostanie przyznana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here