Dlaczego warto korzystać z usług doradcy kredytowego?

0
939

W pewnym momencie swojego życia każdy spotka się z sytuacją, w której będzie musiał zaciągnąć jakiś kredyt. Co w takiej sytuacji zrobić? Na pewno nie podejmować decyzji samodzielnie. Swoje kroki należy skierować do doradcy kredytowego. Dlaczego? Tego możesz dowiedzieć się z poniższego artykułu.

Kiedy potrzebny jest kredyt?

Kredyt może być większym bądź też mniejszym zastrzykiem gotówki. Wszystko zależy od tego, na jakie potrzeby zostanie przeznaczony. Może to być mały kredyt na bieżące wydatki, a może wiązać się on z zakupem samochodu, czy nawet domu. W przypadku niektórych produktów finansowych klient jest pilnowany, na co zostaną przeznaczone udzielone mu pieniądze, natomiast w części przypadków możliwości są zupełnie nieograniczone.

Dlaczego doradztwo kredytowe to ważna usługa?

Te produkty finansowe udzielane są na podstawie ustawy Prawo Bankowe, a także innych ustaw, jak ta o kredycie gotówkowym, czy też hipotecznym. Już samo to powinno skłonić laika w tej sprawie, do skorzystania z usług profesjonalisty. Osoba, która nie zna się na tym prawie, może zostać po prostu wprowadzona w błąd, bądź też nie zrozumieć niektórych zapisów przyszłej umowy. Kredyt to również produkt, który wiąże się z naprawdę sporymi kosztami, na które składają się oprocentowanie, a także opłaty i prowizje. To, jakiej one będą wysokości, częściowo wynika z prawa, a częściowo z regulacji i regulaminów poszczególnych banków. Czyli jak widać, pierwszym argumentem za tym, by skorzystać z usług profesjonalisty, jest to, że aby świadomie zaciągnąć kredyt, trzeba naprawdę sporo wiedzieć o bankowości. Poza tym doradca kredytowy pomoże:

  • Wybrać najlepszą ofertę – na rynku zawsze można znaleźć co najmniej kilkanaście różnych produktów kredytowych, które są łudząco do siebie podobne. Mogą się one różnić między sobą jedynie szczegółami. Właśnie takie drobne elementy są wychwytywane przez profesjonalnego doradcę kredytowego, który następnie analizuje każdą ofertę i dobiera do klienta tę, która jest dla niego najkorzystniejsza.
  • Świadomie podpisać umowę – wielu klientów banków w ogóle nie czyta umów, które są przez nich podpisywane. Po jakimś czasie, gdy orientują się, co podpisali, jest już za późno na to, by rezygnować z umowy. Doradztwo kredytowe to usługa, w ramach której profesjonalista w sposób przestępny wyjaśni najważniejsze zapisy umowy, z której wynikają prawa, jak i obowiązki kredytodawcy i kredytobiorcy, a następnie wyjaśni, co się z nimi wiąże.

Świadome zaciąganie zobowiązań finansowych wiąże się z odpowiednim przygotowaniem. Nie wystarczy tylko iść do banku i powiedzieć, że chce się kredyt. Aby nie dać się oszukać i skorzystać z najlepszej oferty, trzeba by poświęcić naprawdę sporo czasu na dokładną analizę każdej oferty kredytowej. Jednak po co to robić, skoro są osoby, które robią to za klientów i odpowiednio im doradzają?

Jeśli ktoś zamierza zaciągnąć kredyt, to pierwsze swoje kroki powinien skierować w kierunku doradcy kredytowego, a dopiero następnie udać się do odpowiedniego kredytodawcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here