Wykorzystanie skrzynek i skrzyniopalet w przemyśle spożywczym

Różnego rodzaju pojemniki i skrzynki bardzo przydają się w transporcie i magazynowaniu produktów spożywczych. W zależności od rodzaju produktu, korzysta się powszechnie z drewnianych, plastikowych, rzadziej metalowych pojemników. Cechami bardzo pożądanymi w przypadku takich rozwiązań jest lekkość oraz trwałość. Te kryteria spełniają np. drewniane skrzyniopalety na warzywa.

Dlaczego właśnie skrzyniopalety?

W magazynach używa się przeróżnych pojemników, ale skrzyniopalety to jeden z najczęściej spotykanych wyborów. Mają one dużą uniwersalność i mogą służyć zarówno do tymczasowego przechowywania warzyw, jak i do ich wygodnego transportu. Różnią się rozmiarem i wagą, można więc dopasować opcję do swoich potrzeb. Skrzyniopalety na warzywa konstruowane są tak, by zapewniały stabilność w różnych sytuacjach, w jakich będą użytkowane. Stanowią podstawowe wyposażenie wielu firm handlowych działających w przemyśle spożywczym. Bywają wypierane przez np. tworzywa sztuczne, ale z uwagi na jakość i niską cenę nie jest to proces szybki i nie wiadomo, jak się skończy.

Odpowiednie przechowywanie warzyw i owoców

Zdawać by się mogło, że specyfika skrzynek czy palet nie ma większego znaczenia – ale to mylne założenie. Skrzynki na warzywa nie mogą być wykonane z materiału, który sprzyja psuciu się zawartości lub jest nietrwały, a nawet szkodliwy. Te wymagania sprawiają, że powszechnie wybierane jest drewno. Istotny okazuje się też kształt i format pojemników. Owoce i warzywa muszą leżakować w odpowiednich warunkach, czyli raczej niższej temperaturze, z dostępem powietrza. Z tego powodu skrzynie na warzywa mają często otwory, na tyle małe, by nic przez nie nie wylatywało, i jednocześnie na tyle duże, by powietrze swobodnie wnikało między warstwy.

Drewniane rozwiązania do magazynu

W przemyśle spożywczym z drewnianych rozwiązań korzysta się zarówno w ekspozycji (np. na półkach sklepowych) jak i w magazynach czy na zapleczu. Skrzynki na warzywa okazują się bezpieczne i wygodne. Łatwo się je nosi, można np. ustawiać na sobie kilka skrzynek i w celu ich przesunięcia posłużyć się specjalnym wózkiem. Większe skrzynie na warzywa mogą wymagać użycia wózków widłowych. Kształt i ergonomia skrzyń i innych pojemników usprawnia magazynowanie i transport – rozwiązania łatwo umieścić nawet na niewielkiej przestrzeni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here