Psychoterapia dla pracowników

0
1104

Pomoc psychologa to coś, co może być potrzebne każdemu z nas, niezależnie od wieku czy płci. Kto potrzebuje psychoterapii? Otóż, ciężkie przeżycia mogą doświadczyć zarówno małe dziecko, jak i osobę dorosłą. Warto mieć wtedy przy sobie bliską osobę, bo jej wsparcie jest przecież bardzo ważne, ale trzeba być może też pomyśleć o fachowej pomocy. Trudnych sytuacji może być bardzo dużo i potrzeba dużo czasu, aby pogodzić się z tym, że straciliśmy coś na zawsze i to już do nas nie wróci.

Na początku oczywiście analizujemy to co się stało, próbujemy naleźć odpowiedź dlaczego, szukamy winy w sobie samych, myślimy czy to stałoby się też wtedy, gdybyśmy postąpili inaczej i tak dalej. Natłok takich myśli tylko pogarsza sprawę i działa na nas jeszcze bardziej destrukcyjnie. Pomoc psychologa – czy to dziecięcego i dla młodzieży, czy dla osoby dorosłej może być jedynym dobrym wyjściem w tej sytuacji, bo przecież kiedyś trzeba zacząć żyć od nowa pomimo tego, co się stało.

Gdy życie doświadczy nas w przykry sposób, wydaje nam się, że wraz z tą sytuacją skończyło się nasze życie, miewamy nawet myśli samobójcze, być może pojawia się nawet alkohol… Każdy inaczej przeżywa stratę czegoś lub kogoś, co było dla niego ważne. Rozwiązaniem na pewno nie jest wspomniany przed chwilą alkohol, bo wtedy pojawi się następny problem, czyli jego nadużywanie, a to jeszcze bardziej zniszczy człowieka, który z jakiegoś powodu jest pogrążony w rozpaczy. Wsparcia trzeba szukać u specjalisty, czyli psychologa.

Psychoterapia powszechnie być może jest uważana za coś wstydliwego, bo zwykło się mówić, że gdy chodzimy do lekarza, który leczy nasze ciało to wszystko jest dobrze, a gdy chodzimy do lekarza od duszy, czyli psychologa to należy się tego wstydzić i nikomu o tym nie mówić, a to błąd. Psycholog po to zdobył wykształcenie w tej dziedzinie i pracuje w tym zawodzie, aby móc pomóc ludziom, którzy znaleźli się w sytuacji która nie pozwala im normalnie żyć. A to czasami może być jedyne wyjście. Danych kontaktowych do tego typu specjalistów możemy szukać w internecie pod hasłami psycholog w Warszawie, albo psychoterapia w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here