ubezpieczenie domu

W naszym życiu zdarzają się różne wypadki – niestety, niektórych nie jesteśmy w stanie przewidzieć i uniknąć. W chwili, w której dotyczą nie tylko nas samych, ale również naszych domów, mogą pociągać za sobą poważne i nieprzyjemne konsekwencje dla całej rodziny. Ubezpieczenie może być z kolei skutecznym sposobem na ochronę swoich dóbr przed tymi przykrymi efektami.

Dorobek życia

Dom i jego wyposażenie to często dorobek całego życia. Wizja utraty wszystkiego, co się w nim znajduje, może przyprawić o prawdziwy ból głowy. Wielu z nas nie potrafi sobie dokładnie wyobrazić konsekwencji powodzi czy pożaru, przez które straci dach nad głową, a także nierzadko środki niezbędne do życia. Taka sytuacja to obciążenie dla całej rodziny. Warto się zabezpieczyć na wypadek takich konsekwencji i zdarzeń losowych.

Ubezpieczenie – pewność, że nie zostaniesz bez środków do życia

Wykupienie ubezpieczenia domu może pomóc ci w ochronie twojego majątku przed największymi katastrofami, ale również tymi mniejszymi zdarzeniami. Dzięki wykupionej polisie będziesz spał spokojnie, ponieważ zagwarantuje ci ona wypłatę odszkodowania na ryzyka, które uwzględnisz w swojej ofercie. W efekcie ani ty, ani twoja rodzina nigdy nie znajdziecie się w sytuacji, w której wszystko przepadnie. Nawet w najgorszej chwili będziecie mogli liczyć na wsparcie finansowe, które pomoże wam stanąć na nogi.

Przed jakimi zdarzeniami można zabezpieczyć dom z pomocą polisy?

Decydując się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej dla domu, warto już wcześniej zastanowić się, jakie niebezpieczeństwa zostaną w niej uwzględnione. Wśród najczęstszych zdarzeń pojawiają się: kradzież z włamaniem, wandalizm oraz szkody spowodowane przez przepięcie elektryczne, pożar oraz katastrofy naturalne (np. powodzie). Warto jednak rozpatrzyć także inne możliwości – oc w życiu prywatnym, home assistance, ubezpieczenie od zbicia szyb i elementów szklanych, czy sprzętu elektronicznego.

Chcesz znaleźć najtańszą ofertę? Zdecyduj się na skorzystanie z kalkulatora online

Ubezpieczenia domów często kojarzą się nam z wysokimi cenami i trudnościami. Jednak wcale nie muszą takie być. Jeśli chcesz znaleźć dla siebie najbardziej atrakcyjną ofertę, możesz skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń online, który pomoże ci w określeniu najważniejszych parametrów oraz na ich podstawie zaproponuje najlepsze oferty.

Wykonując kalkulację ochrony Twojego domu, możesz uwzględnić tylko podstawowy zakres ubezpieczenia, nie wybierając dodatkowych rozszerzeń. Wtedy będziesz w stanie poznać najniższą możliwą cenę za ubezpieczenie domu. Po wykonaniu kalkulacji nasz kalkulator i tak zestawi dla Ciebie droższe oferty w celu porównania ich z tymi, których oczekujesz. Takie działanie zaoszczędza Twój czas i możesz przez to bez dodatkowych symulacji poznać wysokości składek uwzględniające takie ryzyka dodatkowe, jak kradzież, ubezpieczenie asssistance, powódź, itp. 

Przy wykonywaniu kalkulacji warto pamiętać o tym, że ubezpieczyciel może udzielić dodatkowych zniżek, jeżeli posiadamy dodatkowe zabezpieczenia przeciwkradzieżowe, takie jak: system monitoringu i alarmu, atestowane drzwi i okna przeciwwłamaniowe oraz zewnętrzne rolety elektryczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here