Poszukiwanie pracy w roli magazyniera

Praca na magazynie z pewnością nie należy do najlżejszych pod względem fizycznym, jednak ma ona wbrew pozorom wiele zalet. Na magazynie nie jesteśmy narażeni na duży stres oraz wysiłek umysłowy. To doskonały rodzaj pracy dla osób, które są antyspołeczne i nie lubią pracować w bezpośredniej obsłudze klienta oraz w zespole pracowniczym. Magazynier to zwykle mężczyzna, jednak istnieją także lżejsze zadania i obowiązki, które z powodzeniem wykonują także i panie.

Gdzie szukać ogłoszeń o pracy na magazynie w internecie?

To pytanie zadaje sobie wielu z nas. Z pewnością pragnąc podjąć praca na magazynie warto jest przejrzeć ogłoszenia w internecie z pracą na magazynie. Możemy je znaleźć na portalach ogłoszeń o pracę, stronach internetowych z ofertami pracy, na stronach znanych oraz popularnych magazynów w zakładce praca, poprzez powiatowe oraz wojewódzkie urzędy pracy, gazetach lokalnych, a nawet sami opisać swoje umiejętności i dotychczasowe doświadczenie i w ten sposób potencjalni pracodawcy będą się mogli bezpośrednio z nami kontaktować drogą mailową lub telefoniczną.

Idealny kandydat do praca na magazynie powinien być silny oraz sprawny fizycznie i manualnie. Pracując jako magazynier bowiem bardzo często trzeba coś dźwignąć, przenieść, przesunąć lub przewieźć a pomocą specjalnego wózka. Do praca na magazynie nie możemy także ubierać szpilek oraz krótkich topów, letnich shortow i spódniczek. W tego typu miejscach pracy potrzebować będziemy ochronnej odzieży roboczej – zwykle długich rękawów oraz nogawek, specjalnych, ochronnych butów ze specjalną blachą z przodu, które uchronią nasze stopy od potencjalnych urazów, a także odblaskowych kamizelek lub t – shirtów wierzchnich zapewniających nam odpowiednią widoczność – zwłaszcza przed nadjeżdżającymi wózkami widłowymi.

Aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie zatrudnienia jako magazynier warto jest także wykonać kurs operatora wózków widłowych oraz chociażby kursy pierwszej pomocy.

Jeżeli wciąż nie wiemy gdzie szukać ogłoszeń o pracy na magazynie w internecie to warto jest popytać o to znajomych oraz rodzinę. Możemy także porozmawiać o tym z doradcą zawodowym lub pośrednikiem pracy. Ogłoszenia w internecie z pracą na magazynie pojawiają się właściwie każdego dnia dlatego warto jest na bieżąco śledzić oferty pracy. Praca na magazynie – chociaż bywa ciężka fizycznie jest niejednokrotnie lepiej płatna od lekkich prac biurowych lub pracy chociażby w sklepach spożywczych i odzieżowych. Ponadto pracownicy magazynów najczęściej liczyć mogą na wolne od pracy weekendy oraz dni świąteczne – o czym zapomnieć muszą pracownicy gastronomicznych lokali, pubów, restauracji oraz hoteli. Ponadto w magazynie można liczyć na dodatkowe godziny nadliczbowe w sytuacjach kiedy to potrzebujemy dodatkowej gotówki. Takie nadgodziny są często o wiele wyżej płatne aniżeli stałe dni pracy magazynierów.

Wielu Polaków w ostatnich latach emigruje za granicę po to aby podjąć pracę na magazynie w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szkocji, Irlandii, Danii, Norwegii oraz innych zachodnich krajach. Nierzadko wśród nich spotkać możemy osoby z wyższym wykształceniem, które nie chciały pracować w Polsce na niewiele więcej niż najniższa stawka krajowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here