Po co komu oprogramowanie erp dla firm?

W poszukiwaniu usprawnień dla firmy warto zainteresować się systemem ERP. A o tym dlaczego warto zdecydować się na jego wdrożenie, można przeczytać w poniższym artykule.

Jakie możliwości daje oprogramowanie ERP dla firm?

Zadaniem systemu ERP jest usprawnienie procesu planowania i zarządzania zasobami przedsiębiorstwa, czego celem jest zwiększenie ich efektywności pod każdym kątem. To innowacyjne oprogramowanie służy optymalizacji kosztów i zapasów magazynowych, sprawniejszej wymianie informacji i komunikacji, wzrostowi poziomu obsługi klienta i kontroli księgowości, skróceniu czasu realizacji zamówień i wzrostowi sprzedaży.

Na system ERP składa się wiele elementów. Bazę danych tworzą moduły dotyczące zamówień internetowych, CRM, zarządzania produkcją, logistyki, handlu i magazynu, finansów i księgowości, raportów i formularzy, środków trwałych, serwisu, kadr i płac. Wszystkim można zarządzać z łatwością z modułu administratora i to w sposób zdalny, z poziomu przeglądarki internetowej.

Jakie korzyści płyną z wdrożenia systemu ERP?

Bez wątpienia korzystanie z oprogramowania ERP dla firm jest opłacalnym rozwiązaniem pod wieloma względami. Jedną z zalet jest oszczędność czasu, który trzeba byłoby poświecić na wprowadzenie wszystkich informacji do systemu i przetworzenie ich. Oszczędność ta mierzona jest na poziomie kilkudziesięciu procent. Redukcji ulegają też zbędne koszty, które wiele firm musi ponosić z powodu nieefektywnych procesów biznesowych.

Mając system ERP, każdy uzyskuje dostęp do spójnych, aktualnych i wiarygodnych danych. Nie ma mowy o żadnych błędach, które były źródłem mniejszych lub większych problemów. Wymiana danych, jak i komunikacja między wszystkimi działami jest usprawniona. Dotyczy to każdego z zachodzących procesów związanych ze sprzedażą i produkcją.

A co z kosztami inwestycyjnymi?

Oprogramowanie ERP dla firm nie jest darmowe i trzeba podnieść koszty z własnej kieszeni, ale taka inwestycja zwraca się stosunkowo szybko. Nie mówiąc już o tym, jak wiele korzyści ze sobą niesie i to długoterminowo. Tak naprawdę to jest to inwestycja zwracającą się znacznie szybciej niż pozostałe. Nie trzeba korzystać wyłącznie z własnych środków.

W przypadku systemu ERP można liczyć na wiele sposobów finansowania jego zakupu. Jest to bardzo dobra wiadomość szczególnie dla małych firm, które mają ograniczony budżet. Zakup i wdrożenie oprogramowania ERP dla firm może zostać sfinansowane za pomocą dotacji z UE, leasingu i wynajmu.

Artykuł przygotowany we współpracy ze specjalistami z firmy BPSC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here