Zwrot podatku z Niemiec

Wielu Polaków wyjeżdża na zachód w poszukiwaniu lepszego życia i zarobków. Niektórzy z nich osiedlają się w tych krajach na całe życie. Jednak część z nich podejmuje się prac sezonowych, które trwają 3-4 miesiące. Takie osoby, jeśli pracowały legalnie, mogą starać się o zwrot z nadpłaconego podatku dochodowego, który płacił za nich pracodawca. Na przykładzie Niemiec i Austrii podpowiemy, jak uzyskać zwrot podatku z pomocą doradców z Holandia.org. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami.

PIT z Niemiec. Powierz swoje sprawy podatkowe profesjonalistom

Zwrot podatku z Niemiec możesz odzyskać nawet w 6 tygodni, a średnia kwota to blisko 1200 euro. Za sprawą nowoczesnej technologii w szybki sposób pieniądze trafią na Twoje konto. Pełna wymiana danych z niemieckim urzędem skarbowym – Finanzamt – odbywa się drogą elektroniczną. Wszystkie dokumenty i wnioski należy złożyć do 31 maja bieżącego roku podatkowego. Spóźnialscy otrzymają od urzędu skarbowego pisemne przypomnienie z nowym terminem dostarczenia swojego zeznania podatkowego. Nie można go lekceważyć, gdyż Finanzamt ma prawo do nałożenia kary finansowej, jeśli nie nastąpiło to w terminie. Z reguły na decyzję urzędu czeka się od 3 do 6 miesięcy. W przypadku, gdy będzie ona pozytywna, podatnik otrzyma zwrot podatku za pracę w Niemczech.

Rozliczenie podatku z Austrii. Co warto wiedzieć przed złożeniem wniosku?

Hasłem wpisywanym do wyszukiwarki przez użytkowników jest “Zwrot podatku Austria”. Osoby te, chcą się dowiedzieć, w jaki sposób rozliczyć swój PIT z tego kraju. Prawo podatkowe w Austrii wskazuje, że obowiązkiem rozliczeń objęci są, m.in. osoby zameldowane w Austrii, mające status rezydenta i ci, których roczny dochód przekroczył 12 tys. euro. Warto pamiętać o tym, że warunkiem koniecznym do uzyskania zwrotu podatku, jest uzyskanie minimum 90% swoich dochodów w Austrii i praca na jej terenie więcej niż 183 dni. Podatnicy mają czas na złożenie deklaracji do dnia 30 kwietnia. W tym celu należy posiadać austriacką kartę podatkową – Lohnzettel, która wydawana jest przez pracodawcę. Jest to potwierdzenie uzyskiwanych dochodów w danym roku podatkowym.

Skontaktuj się telefonicznie z doradcą podatkowym Holandia.org w celu omówienia szczegółów lub wyślij bezpośrednio dokumenty drogą elektroniczną. Gwarantujemy szybki i bezproblemowy zwrotu podatku i wysyłkę zeznania podatkowego do konkretnego urzędu skarbowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here