Praca w Holandii bez języka

Praca w Holandii wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem wśród Polaków. Ma na to wpływ przede wszystkim o wiele lepsza sytuacja gospodarcza w kraju tulipanów, która sprawia, że pensje są wyższe, a co za tym idzie, łatwiej się żyje. Z tego tekstu dowiesz się, co powinieneś przygotować przed wyjazdem do Pracy w Holandii.

Rzeczy osobiste

Może Ci się wydawać to oczywistością, ale warto o tym przypomnieć. Zanim spakujesz walizkę i udasz się na lotnisko, nie zapomnij o przygotowaniu swoich dokumentów takich jak paszport oraz dowód osobisty. Przyda Ci się też telefon oraz wszelkiego rodzaju dokumentacja medyczna. Jeśli cierpisz na jakąś chorobę, to dobrze będzie, jeśli spakujesz wyniki badań oraz diagnozy postawione przez polskich lekarzy. Dzięki nim w sytuacji awaryjnej otrzymasz szybką i skuteczną pomoc. Ciekawe oferty pracy znajdziesz na stronie https://glospolski.nl/.

Pieniądze

Oprócz środków na kartach kredytowych oraz wirtualnych portfelach warto mieć ze sobą trochę gotówki. W Holandii oficjalnym środkiem płatniczym jest euro, dlatego wymień pieniądze w kantorze jeszcze przed wyjazdem. Nigdy nie wiesz, co może Ci się przytrafić, dlatego zabezpiecz się i schowaj do kieszeni trochę lokalnej waluty.

Adresy

Skoro zdecydowałeś się na wyjazd, to musisz przede wszystkim wiedzieć, gdzie dokładnie zmierzasz. Zapisz sobie na kartce najważniejsze adresy związane zakwaterowaniem, pracą oraz polskimi instytucjami działającymi w Holandii (ambasada RP itp.).

Język

Co prawda praca w Holandii bez języka jest możliwa, ale musisz liczyć się z tym, że Twoje zarobki będą odczuwalnie niższe, niż w przypadku, gdybyś znał choćby język angielski. Jeśli więc myślisz o wyjeździe, to powinieneś odpowiednio wcześniej podszkolić się z podstawowych zwrotów oraz zapoznać się ze scenariuszami przykładowych sytuacji, które mogą Cię spotkać. Najlepiej będzie, jeśli wybierzesz kurs nastawiony na praktykę, a nie wkuwanie słówek.

Numer BSN

Legalna praca w Holandii wymaga numeru BSN. Możesz go wyrobić całkowicie za darmo w lokalnym urzędzie najbliższym Twojemu miejscu zamieszkania. Numer BSN jest niezbędny np. podczas korzystania z ubezpieczenia medycznego. Do wyrobienia BSN będziesz potrzebować dowodu osobistego lub paszportu.

EKUZ

Przed wyjazdem odwiedź najbliższy oddział Narodowego Funduszu Zdrowia i wyrób darmową kartę EKUZ. Dzięki niej będziesz mógł korzystać z holenderskiej służby zdrowia w takim samym stopniu jak obywatele tego kraju. Jest to bardzo ważne, ponieważ nigdy nie wiesz, co może przytrafić Ci się na miejscu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here