Podłogi drewniane

Mijają lata, dekady i wieki, ale jedno pozostaje niezmienni – podłogi drewniane są wyznacznikiem stylu, prestiżu i dobrego smaku. Naturalne piękno podłóg drewnianych sprawia, że mimo zmiany stylów wyposażenia wnętrza, eksperymentowania z formami i kolorystyką, nadal są one jednym z najpopularniejszych sposobów na wykończenie podłogi. Czy podłogi drewniane są drogie? Czy to luksus zarezerwowany tylko dla najbogatszych?

Drewno na podłodze – dlaczego miałoby Cię zainteresować?

Obecnie mamy do dyspozycji więcej niż kiedykolwiek wcześniej sposobów na wykończenie podłóg w mieszkaniu. Popularne są panele, płytki czy podłogi drewniane, jednak każde z nich występuje w ogromnej liczbie rodzajów, wzorów i kolorów. Dlaczego zatem spośród tak silnej konkurencji, to właśnie drewno zasługuje na uwagę?

Drewno zapewnia poczucie prestiżu – podłoga drewniana, zwłaszcza ta z najlepszych materiałów (jak dąb czy buk) nadaje wnętrzu wyjątkowego prestiżu – ten klasyczny wystrój, dodatkowo podkreślany naturalnymi słojami, stanowiącymi o unikatowości każdego kawałka drewna i odcieniem charakterystycznym dla każdego gatunku doskonale wygląda w salonie czy sypialni.

Podłogi drewniane Tychy to również inwestycja na lata – taka podłoga, zwłaszcza z twardego drewna, to przy odpowiednim traktowaniu dziesiątki lat eksploatacji, podczas której nieustannie będzie cieszyć oczy. Zniszczoną podłogę drewnianą można poddać renowacji (np. Cyklinując ją) i cieszyć się kolejnymi latami użytkowania.

Drewno daje również przyjemne poczucie ciepła i przytulności w mieszkaniu. Nawet spacerując boso, nie odczuwa się chłodu z podłogi, co pozwala się poczuć jeszcze bardziej komfortowo we wnętrzu własnego mieszkania.

Czy drewniana podłoga jest droga?

Przy bezpośrednim porównaniu cen pomiędzy podłogą drewnianą, panelami i płytkami ceramicznymi ta pierwsza zazwyczaj jawi nam się jako rozwiązanie drogie. Jednak czy rzeczywiście to prawda?

W pewnej mierze tak, ponieważ niewielu fachowców potrafi poprawnie ułożyć drewnianą podłogę, przez co ich usługi są wyraźnie droższe. Samo układanie jest czasochłonne, co również podnosi ceny. Sama podłoga drewniana w większości przypadków również jest droższa w zakupie. Jednak jest to tylko jedna strona medalu. Z drugiej strony mówimy o podłodze mogącej służyć przez dziesiątki, a niekiedy nawet setki lat – i mając to na uwadze, drewno wcale nie okazuje się takie drogie. A doliczając prestiż i komfort może okazać się, że nieco wyższe koszta to tak naprawdę niewielka cena za całokształt, jaki otrzymujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here