auto

Warszawa to pod wieloma względami największy rynek w Polsce. Nie inaczej jest z samochodami na wynajem. Wystarczy poszukać w internecie haseł związanych z wypożyczaniem samochodów, by znaleźć dziesiątki, jeśli nie setki firm świadczących tego typu usługi. Jak pomiędzy nimi znaleźć najlepszą ofertę?

Dlaczego warto być wybrednym?

Wbrew pozorom usługi wypożyczania samochodów znacznie się od siebie różnią. Niektóre firmy koncentrują się głównie na klientach wynajmujących na krótkie terminy, inni kierują ofertę głównie dla firm, a jeszcze innych interesuje wynajem długoterminowy. Są oczywiście i takie, które obsługują wszystkich klientów i takie zazwyczaj mają najbardziej rozbudowaną ofertę.

Różnice dotyczą nie tylko długości okresu, na jaki wynajmowane są samochody i dla kogo skierowana jest oferta. Wypożyczalnie różnią się cenami, regulaminami (np. dodatkowe opłaty, limity kilometrów lub ich brak, stopniem odpowiedzialności wynajmującego za usterki), obsługą klienta czy kompleksowością obsługi. Różna jest również gama oferowanych samochodów, możliwość ich personalizacji, czy sposób odbioru i oddawania samochodu.

Czym cechuje się dobra wypożyczalnia?

Wśród cech, na jakie z pewnością warto zwrócić uwagę, warto wymienić:

  • paletę samochodów, spośród których można wybierać,
  • atrakcyjne ceny najmu i niskie kaucje (choć niekoniecznie najtańsza usługa jest najlepsza),
  • możliwość odebrania i zdania samochodu 24/7, również w innym mieście,
  • placówki wypożyczalni usytuowane w kluczowych punktach, łatwych do dotarcia (lotniska, dworce autobusowe),
  • opcjonalne dodatkowe ubezpieczenie, zmniejszające odpowiedzialność kupującego (wysoce rekomendowana opcja),
  • prosta, łatwa w zrozumieniu umowa i cała dokumentacja, brak dodatkowych opłat i tzw. kruczków prawnych,
  • dodatkowe opcje, pozwalające na usprawnienie podróży – nawigacja, foteliki, uchwyty samochodowe,
  • dobre opinie w sieci, pozostawione przez zadowolonych użytkownikó

Szczególnie ważnym punktem jest sprawdzenie opinii klientów, którzy już skorzystali z usług danej wypożyczalni – pierwsze wrażenie niejednokrotnie bywa zwodnicze, a niskie ceny często mogą być zapowiedzią kłopotów.

Dobrą firmę oferującą wynajem aut Warszawa rozpoznamy na etapie kontaktu z jej personelem – powinien podchodzić do nas z uwagę, starając się podsunąć najlepsze rozwiązanie. Jeśli do obioru samochodu niezbędne będą przesadnie pieczołowite oględziny jego stanu, połączone z zaznaczaniem wszystkiego na kartce, już powinna zapalić nam się lampka awaryjna – na tym etapie trudno jest wychwycić wszelkie niedoskonałości karoserii. Na szczęście jest to coraz rzadziej spotykana praktyka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here