Piece piekarnicze

Piec jest sercem piekarni. To dzięki niemu jest możliwa produkcja określonych wyrobów. Dlatego wybór maszyny nie może być dziełem przypadku. Jakie urządzenia mamy obecnie do wyboru?

Piece piekarnicze – konwekcyjne czy wsadowe?

Dostępne na rynku urządzenia możemy podzielić według różnych kryteriów. Pierwszym z nich jest sposób wypiekania pieczywa. Wyróżniamy tutaj piece wsadowe i konwekcyjne. Pierwsza maszyna emituje ciepło z powierzchni płyt i ścian komór wypiekowych. Dzięki temu atmosfera pieczenia jest stała i odbywa się w wysokiej temperaturze. Inaczej działają natomiast piece konwekcyjne. Jak sama nazwa wskazuje, istotna jest w ich przypadku konwekcja. Pod tą nazwą kryje się równomierny obieg powietrza i pary. Taka maszyna pozwala z tą samą mocą ogrzewać wypieki z każdej ze stron. Piece konwekcyjne zwane są także obrotowymi. Wynika to z ich budowy. Posiadają bowiem specjalne wózki lub obracający się podest. Czas wypieku w takim piecu jest krótszy niż w modelach wsadowych. Każda z maszyn sprawdzi się także do produkcji innego rodzaju pieczywa.

Piece piekarnicze – kto oferuje produkty wysokiej jakości?

Niezależnie od tego, który wariant wybierzemy, warto zwrócić uwagę na sposób zasilania urządzenia. Do wyboru mamy rozmaite paliwa. Producenci oferują modele na gaz, pellet, węgiel, drzewo, olej, a także prąd elektryczny. Pod względem ekonomiczności rozwiązania warto zwrócić szczególną uwagę na piece piekarnicze na gaz ziemny i pellet. Piece piekarnicze możemy dziś porównywać bez wychodzenia z domu. W internecie znajdziemy wiele stron polskich producentów i dostawców. Jeden z nich znajdziesz pod tym linkiem https://bakeres.pl/oferta/maszyny-piekarnicze/. Nowoczesne piece piekarnicze są ekonomiczne z kilku względów. Przede wszystkim przyspieszają produkcję i gwarantują równomierne wypieki. Ponadto proponują nowatorskie rozwiązania, które ułatwiają ich obsługę. Mamy tu na myśli chociażby automatyczne systemy załadowcze, czy łatwe dostosowywanie temperatury do rodzaju wypieku. Jeśli weźmiemy się za to odpowiednio wcześnie, to z pewnością dokonamy dobrego wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here