konto firmowe

Konto firmowe można założyć dopiero po rozpoczęciu działalności. Podstawą jest posiadanie numeru NIP. W obecnych czasach banki bardzo ułatwiły oraz przyspieszyły proces podpisania umowy. Oczywiście konto z premią możesz założyć w stacjonarnym oddziale bankowym, ale możesz to również zrobić przez internet. W takiej sytuacji bank wysyła do klienta umowę kurierem.

Warto pamiętać, że nawet najlepsze konto dla biznesu nie będzie całkowicie darmowe. Wyjęte z kosztów mogą być niektóre aspekty, takie jak prowadzenie konta lub wydanie karty płatniczej. Niestety przedłużenie jest już dodatkowo płatne i generuje to koszty. Czasami banki oferują darmowe limity, które oznaczają, że po ich przekroczeniu za daną usługę trzeba będzie zapłacić. Dlatego przed utworzeniem konta warto dokładnie sprawdzić tabelę opłat oraz prowizji. Reklamy tworzone są w ten sposób, żeby przedstawiały najlepsze aspekty konta. Pominięte są natomiast wady oraz niekorzystne warunki dla klientów.

Prowadzenie konta firmowego jest dużym ułatwieniem dla przedsiębiorców, ponieważ mogą szybko sprawdzić, które przychody są firmowe, a które prywatne. Warto również pamiętać, że przepisy prawne ustalają obowiązek posiadania konta firmowego w sytuacji gdy wartość transakcji w obrocie między poszczególnymi firmami przekracza 15 tysięcy złotych.

Wiele osób zastanawia się jak wybrać tanie konto firmowe. Należy wziąć pod uwagę możliwość założenia konta firmowego w tym samym banku, w którym posiadamy konto osobiste. Takie rozwiązanie sprawi, że przelewy między posiadanymi kontami będą natychmiastowe oraz darmowe. Do obu kont będzie można się również zalogować przy użyciu tych samych danych.

Najlepsze konta firmowe oferują Alior Bank, Bank Pekao oraz Santander Bank. Pod uwagę braliśmy takie aspekty jak darmowe prowadzenie rachunku, darmowe przelewy krajowe, darmowe wydanie karty oraz jej utrzymanie, wypłaty w bankomatach i przelewy do ZUS, a także dostęp do wpłatomatów.

Na szczególną uwagę zasługuje oferta Banku Pekao. Żeby konto było darmowe wystarczy wpływ 2 tysięcy złotych na konto z premią. Karta wydawana jest bez dodatkowych kosztów, a opłata miesięczna nie wystąpi, jeżeli kwota transakcji bezgotówkowych będzie wynosiła 300 złotych lub więcej. Na uwagę zasługuje fakt, że karta może być wielowalutowa, a za jej pomocą można korzystać z darmowych subkont, które są dostępne w wielu obcych walutach. Wszystkie wypłaty oraz wpłaty w bankomatach należących do Banku Pekao są oczywiście bezpłatne. Bank posiada także aplikacje mobilną, która jest polecana przez użytkowników.

Dowiedz się też jak wybrać dobry kredyt gotówkowy >>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here