Najlepsze konto przez Internet, czyli jakie

Postęp technologiczny pozwala obecnie wykonywać coraz więcej czynności, które dawniej byłyby nie do pomyślenia, za pośrednictwem Internetu. Również założenie konta w banku, które wymaga potwierdzenia tożsamości osoby je zakładającej, jest dziś możliwe zdalnie. Konto przez Internet to dokładnie taki sam rachunek bankowy, jaki można założyć w okienku w siedzibie banku. Jedyne, co je różni, to możliwość dokonania wszelkich formalności bez wychodzenia z domu.

Formalności uproszczone

Nikt nie lubi ciągnących się w nieskończoność procedur, które wymagają przedstawiania wielu zaświadczeń z różnych instytucji. Dlatego też zakładanie konta bankowego online to obecnie minimum formalności – wystarczy do niego tylko dowód osobisty. Po kliknięciu odpowiedniego przycisku na stronie wybranego banku należy wpisać swoje dane z dokumentu tożsamości, potwierdzić zapoznanie się z regulaminem banku i tabelą opłat i prowizji oraz wyrazić niezbędne zgody na przetwarzanie danych osobowych. Potwierdzenie danych osobowych odbyć się może na dwóch drogach: poprzez podpisanie umowy dostarczonej przez kuriera, który uprzednio zweryfikuje tożsamość osoby podpisującej, lub przez wysłanie przelewu aktywacyjnego z innego konta bankowego. Ta druga metoda jest znacznie szybsza i prostsza. Przelew z innego rachunku bankowego, na którym widnieją dane osobowe identyczne z podanymi w formularzu, jest bardzo nowoczesnym sposobem weryfikacji tożsamości.

Wygoda przy zakładaniu konta

Najlepsze konto bankowe zakładane za pośrednictwem Internetu to takie, które pozwoli na błyskawiczne dokonanie formalności bez zbędnych procedur, za pomocą uproszczonych systemów. W procesie zakładania konta dla użytkownika bardzo istotna jest czytelność informacji – w szczególności tych dotyczących warunków prowadzenia konta, opłat oraz dodatkowych bonusów przypisanych do rachunku. Najlepiej, aby informacje te zostały rzetelnie wypunktowane, zanim użytkownik otrzyma możliwość kliknięcia przycisku „tak, chcę założyć konto”. Musi on mieć pewność, że zakłada dokładnie ten rodzaj konta, który został mu przed chwilą zareklamowany. Banki zwykle korzystają z zaawansowanych technologii w celu klarowania jakości przekazu informacji na stronie.

Warunki umowy z bankiem

Oferta banku, zarówno ta przedstawiana w siedzibie, jak i ta dostępna na stronie internetowej, powinna być spójna i jednakowa. Zakładając konto osobiste, klient musi mieć świadomość, że konsultant w okienku nie zaproponowałby mu lepszej oferty niż ta dostępna online. Dla większości klientów najistotniejszym aspektem jest całkowicie darmowe konto bankowe, które pozwala na swobodne korzystanie ze zgromadzonych na nim oszczędności bez ponoszenia dodatkowych opłat. Przed podpisaniem umowy warto sprawdzić warunki prowadzenia konta za 0zł – zwykle są to minimalne miesięczne salda na rachunku lub dokonywanie transakcji bezgotówkowych na niewielką sumę, czyli warunki powszechnie akceptowalne i łatwe do wykonania przez użytkowników. Warto wybrać ofertę gwarantującą darmowe przelewy bez limitu ilościowego w miesiącu, a także darmową aplikację na smartfona, pozwalającą jeszcze wygodniej dokonywać transakcji bezgotówkowych, czyli przelewów czy płatności BLIK-iem w dowolnym miejscu. Nie bez znaczenia jest możliwość wypłacania pieniędzy z obcych bankomatów bez dodatkowych opłat oraz całodobowa opieka konsultanta w przypadku jakichkolwiek problemów z obsługą konta.

Reasumując, najlepszym kontem zakładanym przez Internet będzie to, w którym formalności są ograniczone do minimum, ale jednocześnie klient ma pewność, że jego wiarygodność została rzetelnie zweryfikowana. To również takie konto, które pozwala – bez wychodzenia z domu – w ciągu kilkunastu minut zyskać dostęp do nowego rachunku z darmowymi: kartą, prowadzeniem konta, wypłatami z bankomatów, przelewami oraz z możliwością całodobowego kontaktu z przedstawicielem obsługi klienta. Generowanie oszczędności przy transakcjach bankowych oraz wygoda korzystania z bankowości są głównym kryterium jakości usług bankowych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here