Bycie modelką to marzenie większości kobiet. Masz wyjątkową, wyrazistą urodę? Świetnie czujesz się przed obiektywem aparatu? Moda to Twoja pasja? Sprawdź, jakie wymagania musisz spełnić, by zostać modelką.

Praca w modelingu wydaje się być świetną rozrywką. Niestety jest to bardzo wymagająca branża, w związku z czym kobiety marzące o karierze modelki muszą być gotowe nie wiele wyrzeczeń. Co należy zrobić i jakie wymagania spełnić, by zostać modelką?

Jak zostać modelką?

Moda ma wiele odsłon, w związku z czym świat modelingu jest bardzo różnorodny. Na wybiegach czy na łamach czasopism możemy zatem podziwiać zarówno smukłe modelki, jak i te w rozmiarze XL. Jeśli chcesz zostać modelką, w pierwszej kolejności musisz ocenić swoje walory. Jeśli marzą Ci się pokazy mody, musisz być wysoka i szczupła, a Twoje ciało powinno posiadać odpowiednie wymiary, które są dość restrykcyjne. Warto mieć także dobrze wyrzeźbione ciało oraz posiadać umiejętność odpowiedniego poruszania się i swobodnego chodzenia w butach na wysokim obcasie. Obecnie coraz częściej odchodzi się od klasycznych typów modelek, na rzecz takich, które czymś się wyróżniają. Jeśli masz nieco nadprogramowych kilogramów, tatuaże, znamiona lub wyrazistą, niecodzienną urodę, świat modelingu może stanąć przed Tobą otworem. Co zatem należy zrobić, by przybliżyć się do realizacji marzenia o byciu modelką?

Przede wszystkim zadbaj odpowiednio o siebie- piękna skóra, zdrowe włosy, jędrne ciało, to połowa sukcesu. Racjonalna dieta, regularne ćwiczenia, najlepiej pod okiem trenera będą dobrym wstępem do pracy nad spełnieniem marzenia o modelingu.

Kolejnym krokiem będzie bez wątpienia sesja zdjęciowa. Agencje modelek zapraszają do współpracy kobiety, które w pierwszej kolejności przykują ich uwagę swoimi zdjęciami. Zadbaj zatem o to, by stworzyć odpowiednie portfolio. Jeśli jednak myślisz na poważnie o karierze modelki, zrezygnuj z domowej sesji na rzecz zdjęć wykonanych w profesjonalnym studio- dzięki temu nie tylko fotografie będą lepsze jakościowo, ale i Ty sprawdzisz się przed obiektywem.

Największym wyzwaniem oraz bez wątpienia najważniejszym zadaniem jest znalezienie odpowiedniej agencji modelek- pamiętaj, by sugerować się zarówno ofertą agencji, jak i opiniami innych kobiet oraz tym, jak długo dana instytucja działa na rynku. Następnie umów się na spotkanie, zabierając ze sobą portfolio.

Dobre zdjęcia to jednak połowa sukcesu. W agencji możesz zostać poproszona o wykonanie konkretnych zadań, jak chociażby zaprezentowanie danej kreacji, przejście po wybiegu w szpilkach, czy zapozowanie do zdjęć z miną przedstawiającą konkretne emocje. Przed tego typu spotkaniem warto zatem się przygotować- najprostszym i najlepszym rozwiązaniem jest ćwiczenie przed lustrem- to pozwoli zarówno wypracować odpowiednią postawę, jak i mimikę. Bądź gotowa także na pytania dotyczące Twoich wymiarów, czy wagi oraz na prezentację w stroju kąpielowym- ciało to „narzędzie” pracy modelki, w związku z czym musi spełniać odpowiednie kryteria.

Mimo, że praca w modelingu opiera się głównie na odpowiednim zaprezentowaniu atutów swej urody, równie istotne jest, by umieć wywrzeć na innych pozytywne wrażenie, zwłaszcza na początku pracy w tej branży. Wybierając się zatem zarówno na spotkanie do agencji modelek, jak i na casting, pamiętaj o dobrych manierach i byciu uprzejmą.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here