Każdy z nas z utęsknieniem czeka na weekend. Wszystko co dobre niestety szybko się kończy. Sobota i niedziela mijają zatem w mgnieniu oka, a następnie na horyzoncie pojawia się poniedziałek- dzień, którego większość z nas nie lubi. Jak wejść w nowy tydzień z dobrą energią i co zrobić, by przetrwać w pracy pierwszy dzień po weekendowym odpoczynku?

Bez względu na to, jak bardzo lubimy swoją pracę, każdy z nas marzy o chwili wytchnienia. W związku z tym ciężko jest się nam rozstać z błogim weekendowym lenistwem na rzecz powrotu do codziennych obowiązków. Jak zatem przetrwać poniedziałek w pracy i nie zwariować?

Jak przetrwać poniedziałek?

Przede wszystkim bądź dla siebie nieco bardziej wyrozumiały, zwłaszcza w pierwszej połowie dnia. Pracujesz w biurze? Rozpocznij dzień od przygotowania aromatycznej kawy, która nie tylko Cię pobudzi, ale i doda Ci mocy. Wyszedłeś z domu spóźniony, bez śniadania? Nadrób zaległości, zjedz pełnowartościowy posiłek, który będzie źródłem energii  do dalszego działania! Przeglądnij maile, wiadomości, rozruszaj umysł czytając branżowe artykuły i zapoznając się z nowinkami.

Gonią Cię terminy? Pamiętaj, że poniedziałek to dopiero początek długiego tygodnia- zwolnij zatem tempo. Dzięki temu nie tylko zachowasz równowagę psychiczną, ale i lepiej wdrożysz się w działania, sumienniej wywiązując z obowiązków. Większość z nas poniedziałek wita w złym humorze, zarzucenie się zbyt dużą ilością zadań może zatem jedynie spotęgować negatywne nastawienie, tym samym psując nam humor na cały tydzień.

Pracujesz zdalnie? Zrób sobie przerwę na regenerację! Przeprowadzono badania, z których wynika, że 30-40 minutowa drzemka w środku dnia działa zbawiennie na nasz organizm. Nie tylko pomaga się odprężyć, ale także oczyszcza umysł, polepszając koncentrację i zwiększając produktywność oraz neutralizując stres. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na tego typu relaks w pracy, zastąp drzemkę krótką przechadzką po świeżym powietrzu lub wykonaj kilka ćwiczeń ruchowych, takich jak przysiady, czy skłony- dzięki temu dotlenisz organizm, usprawniając krążenie, co także korzystanie wpłynie zarówno na Twoje nastawienie do pracy, jak i samopoczucie.

Do Twoich obowiązków należą także spotkania z klientami? Staraj się umawiać w godzinach popołudniowych. Dzięki temu zdążysz wystarczająco rozruszać organizm po weekendowym leniuchowaniu, co z pewnością sprawi, że na spotkaniu wypadniesz dużo lepiej. W poniedziałki nie trudno o to, by zajść komuś za skórę, nie warto zatem wdawać się w zbędne dyskusje, pamiętaj, że podobnie jak Ty, tak i Twoi współpracownicy, czy klienci nadal żyją weekendem- bądź wyrozumiały zatem nie tylko dla siebie, ale i innych z Twojego otoczenia.

Aby powrót do pracy po udanym weekendzie nie był zbyt przytłaczający, staraj się w piątki dopinać wszystko na ostatni guzik- dokończ rozpoczęte zadania, sporządź listę rzeczy, które musisz wykonać w pierwszej kolejności- to znacznie ułatwi Ci pracę, oszczędzając czas i energię. Weekend dla większości z nas jest czasem, kiedy możemy poleniuchować. Jeśli jednak nie chcemy mieć trudności z poniedziałkową pobudką, warto w niedzielę obudzić się wcześnie rano- dzięki temu nie tylko będziemy mieć więcej czasu na odpoczynek, ale i nastawimy się psychicznie na kolejny dzień w pracy. Odpowiednie nastawienie to klucz do sukcesu, dlatego warto pamiętać, że już za 5 dni czeka nas kolejny weekend!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here