Cegła dekoracyjna

Moda w architekturze i dekoracji wnętrz zmienia się bardzo szybko. Jeszcze do niedawna popularne było malowanie ścian w żywych kolorach, dziś taka praktyka jest już mało popularna. Skorzystał na tym kolor biały, który wykorzystywany jest na potęgę.

Jeszcze wcześniej na ścianę zakładano boazerię, dziś tę założoną w trudach, zrywa się ze ścian. Jeszcze w innym czasie popularne były tapety, dziś raczej kojarzone są z kiczem. Wyłączając z tego grona jedynie fototapetę, zwłaszcza taką która przyciąga wzrok. Obecnie bardzo cenione przez architektów stają się płytki z cegły, dzięki którym można nadać wnętrzu bardzo interesującego charakteru. Popularność tego rozwiązania rozpoczęła się gdy wiele osób remontujących stare domy i kamienice, po zerwaniu tynku, odkryła bardzo dobrze wyglądającą cegłę.

Taka stara cegła sama w sobie ma urok, którego nie da się uzyskać w żaden inny sposób i przede wszystkim wymaga mniej pracy od remontującego. Ponieważ po zerwaniu tynku na dobrą sprawę można zakończyć wykończenie ściany, ewentualnie można tę ścianę pomalować na biało, jeśli kolor cegły nie jest zbyt reprezentatywny. W budynkach gdzie ściany nie są zbudowane z tak dobrze prezentującej się cegły, a mimo wszytko chce się uzyskać taki efekt, rozwiązaniem jest cegła na ścianę.

Montaż takiej cegły jest bardzo prosty. Wymaga mniej sprawności i precyzji niż w przypadku płytek ściennych, ponieważ cegła ma powierzchnię nierówną, a fuga jest większa, wszelkie niedoskonałości przy montażu nie będą widoczne. Często nawet wręcz przeciwnie, takie niedoskonałości są pożądane, ponieważ w lepszy sposób odzwierciedlają klimat retro jaki chce się uzyskać w pomieszczeniu z taką instalacją.

Cegła taka sprawdzi się doskonale w sypialni, pokoju dziennym, a nawet w łazience, w tym ostatnim miejscu będzie obiektem podziwu gości zapraszanych do mieszkania. Taką cegłę można otrzymać w każdym dobrym sklepie budowlanym, jednak jeśli chcemy czegoś naprawdę unikatowego lepiej sprawdzi się cegła dekoracyjna ze sklepu retro-cegly.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here