Zeskanuj się! Potężne zabezpieczenie przed niepowołanymi użytkownikami twojego telefonu!

Bezpieczeństwo w sieci ma różne oblicza. Jedno z nich to zabezpieczanie swojego urządzenia mobilnego przed dostępem niepowołanych osób. Wszystko po to, aby nikt obcy nie był w stanie zajrzeć do twoich folderów ze zdjęciami, dokumentami czy odczytywać twoich wiadomości!

Dotychczasowe metody szyfrowania dostępu

Odkąd istnieją telefony komórkowe, producenci starali się zabezpieczyć dostęp do ich wnętrza przed niepowołanymi osobami. Stworzono więc PIN do karty SIM lub do uruchomienia telefonu, znany tylko właścicielowi. Takie zabezpieczenia są, delikatnie mówiąc, słabej jakości, ponieważ wymagają zapamiętywania kodów. Choć to tylko cztery cyfry, jeśli rzadko używa się telefonu, praktycznie wcale nie przekłada karty SIM do innego urządzenia lub nie wyłącza go, taki PIN może zwyczajnie ulecieć z głowy. W nowszych modelach smartfonów wprowadzono więc odblokowywanie klawiatury za pomocą kilkucyfrowego kodu. Przy czym sekwencję cyfr można było wprowadzić na klawiaturze, przesuwając palcem odpowiedni wzór – na przykład kwadratu lub zygzaka. Okazało się jednak, że każdorazowe odblokowywanie telefonu w ten sposób bywa uciążliwe. Dodatkowo użytkownicy zwykle wprowadzali bardzo przewidywalne sekwencje i kody były łatwe do odgadnięcia. Wystarczyło też spojrzeć komuś przez ramię, aby błyskawicznie poznać jego zabezpieczenie telefonu.

Skanowanie linii papilarnych i twarzy

Na pomoc niesolidnym zabezpieczeniom przybyły więc skanery linii papilarnych lub kształtu twarzy. Te cechy u człowieka są na tyle indywidualne, że modele telefonów takich jak SM-J600FZKUXEO fantastycznie radzą sobie z odblokowywaniem systemu. Wystarczy tylko przyłożyć swój palec lub nakierować telefon na swoją twarz. Inteligentne czujniki w SM-J600FZKUXEO pozwalają bardzo dokładnie zeskanować kształt twarzy lub linie papilarne, odróżniając od siebie nawet osoby o bardzo zbliżonym wyglądzie. Co to daje? Nikt niepowołany nie będzie miał dostępu do twojego telefonu, bo nikomu nie uda się bez twojej wiedzy zeskanować twarzy lub palca!

Bardzo zindywidualizowane podejście do kwestii bezpieczeństwa

Innowacyjny system zabezpieczania dostępu w smartfonach najnowszej generacji to absolutny przełom w ochronie danych na telefonie. Możemy zmienić fryzurę, kolor włosów, zrobić ostry makijaż lub założyć ciemne okulary, a system i tak zidentyfikuje twarz jako naszą, dzięki jej niepowtarzalnemu kształtowi. W takich telefonach jak SM-J600FZKUXEO, mających wiele możliwości technicznych i mnóstwo pamięci do gromadzenia ogromnych ilości danych, takie podejście do bezpieczeństwa jest kluczowe. Partner nie może przejrzeć naszych konwersacji bez naszej zgody. Ale to nie wszystko! Jeśli zgubimy smartfon lub zostanie on skradziony, nikt nie będzie mógł się do niego dostać! W taki sposób bardzo łatwo jest zidentyfikować złodzieja i ustalić, że jest on w posiadaniu cudzego sprzętu. A gdy uczciwy znalazca opublikuje ogłoszenie o znalezieniu smartfona, identyfikacja właściciela będzie niezwykle prosta – jest nim ten, komu uda się go uruchomić…

Podsumowując, w poszukiwaniu najskuteczniejszych i niezawodnych rozwiązań producenci urządzeń mobilnych stworzyli fantastyczne skanery linii papilarnych i rysów twarzy. Dzięki nim dostęp do danych w smartfonie ma tylko i wyłącznie właściciel. Ma to swoje wady, ale zdecydowanie zalet jest o wiele więcej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here