Czym wyróżnia się dobry prawnik?

Wybór kancelarii prawnej powinien zależeć od tego, jakiej dziedziny dotyczy nasz problem. Dlatego dla każdego z nas pojęcie „dobry prawnik” będzie znaczyło co innego. Jakie cechy musi mieć więc adwokat, by mógł pomóc nam najlepiej jak to możliwe?

Dobry prawnik a doświadczenie i specjalizacja

Do kancelarii adwokackich zwracamy się z różnymi problemami. Sprawy karne, cywilne, kwestie dziedziczenia czy ustalenie ojcostwa – to tylko kilka z morza problemów, z jakimi borykają się ludzie na całym świecie. Polskie prawo to bardzo rozległa dziedzina, którą trudno pojąć całościowo. Dlatego czynnikiem, który może pomóc ci znaleźć dobrego prawnika, może być obszar specjalizacji danej kancelarii. Zbyt rozległe zainteresowania mogą bowiem sugerować, że nie będzie on posiadał stosownej wiedzy, która umożliwi skuteczne poprowadzenie twojej sprawy. Zatem im mniejsze zainteresowania, tym lepiej dla ciebie. Jeszcze ważniejsza od zainteresowań będzie praktyka. Zwróćmy uwagę, ile spraw zbliżonych do naszej prowadził dany prawnik. Doświadczenie w tego typu procesach może mieć istotny wpływ na przebieg całego procesu. Jeśli więc już przefiltrujemy kancelarie prawne z okolicy pod tym kątem, czas przekonać się, jak wygląda kontakt z klientem. Nie chodzi tu tylko o komunikację interpersonalną, ale też o kwestie techniczne. Mamy tu na myśli chociażby sposób informowania nas o krokach podjętych przez prawnika w naszej sprawie. Pomocne może też się okazać szybkie uzyskiwanie odpowiedzi na przesłane pytania, czy podsumowania spotkań i rozmów przesyłane do klienta drogą elektroniczną. Im lepszy i łatwiejszy kontakt z prawnikiem, tym lepiej dla naszego samopoczucia. Zaangażowanie adwokata także jest bardzo istotne i może wpłynąć na końcowy werdykt. Najlepiej jest, gdy naszą sprawę prowadzi jedna osoba. Problemy mogą się zacząć, gdy prawnik zacznie przekazywać sprawę innym osobom. Wówczas łatwo o jakieś niedopatrzenie czy pomyłkę.

Dobry prawnik w relacjach biznesowych

Biznes to branża, w której zaufanie jest podstawą współpracy. Dotyczy to także sytuacji, gdy decydujemy się na skorzystanie z usług prawnika. Takie rozwiązanie może nam przynieść wiele korzyści. Nie musimy się wówczas martwić o to, że robimy coś niezgodnie z prawem. Dobry  prawnik pomoże nam także w konstruowaniu umów z kontrahentami. Jednego z nich znajdziesz tutaj http://www.kancelaria-ciesielski.pl. Unikajmy prawników, którzy posługują się wyłącznie językiem prawniczym, czy stawiają się w pozycji uprzywilejowanej. W ten sposób trudno nam będzie zaufać takiej osobie. Pamiętajmy, że biznes opiera się partnerstwie i dobry prawnik zawsze będzie cię stawiał na równi z sobą. Zanim więc wybierzemy kancelarię, porównajmy sobie oferty kancelarii i sprawdźmy opinie na ich temat. Może to być bardzo pomocne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here