dziecko

Z pewnością wiele rodziców zastanawia się w jaki sposób nauczyć dziecko liczyć pieniądze. W tym wypadku sprawdź co radzi ekspert w, który sam codziennie pokazuje swoim pociechom w jaki sposób liczyć pieniądze oraz jakie mają one znaczenie. Dodatkowo dzieci dowiedzą się co robić, żeby unikać długów a także oszczędzać na emeryturę. W sprawach finansowej z pewnością pomoże nam opinia eksperta. Swoimi doświadczeniami podzielił się stacji telewizyjnej CNBC Jim Brown, inwestor oraz konsultant finansowy z 30 letnim doświadczeniem w branży. Sprawdź co radzi, aby uczyć dzieci dobrego zarządzania pieniądzem.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/jak-nauczyc-dziecko-liczyc-pieniadze-sekrety-inwestora/

Jak nauczyć dziecko liczyć kieszonkowe i nie tylko?

1. Baw się w sklep i zakupy.

Zabawa w sklep i zakupy bardzo pomaga w nauce liczenia pieniędzy. Dzieciom do takiej zabawy możemy zakupić zabawkowe kasy fiskalne, pieniądze oraz plastikowe warzywa i owoce a także inne produkty które możemy znaleźć w sklepie. W takim wypadku pokoik dziecka odgrywa rolę w sklepu. Możemy bawić się z dzieckiem tak że jest on sprzedającym, a my klientami. Dzięki temu dzieci nabierają umiejętności matematycznych, oraz podstaw planowania budżetu domowego.

2. Baw się z dzieckiem w ” Ile to kosztuje?”

Zabawa w ” Ile to kosztuje?”, polega na tym, że cała rodzina siedzi przy stole i każda osoba wybiera sobie dowolny przedmiot i kładzie go na stole z propozycją różnych cen. Dla przykładu możemy podać na przykład butelkę soku jej warianty cenowe 2 zł, 5 zł, 7 zł. Dziecko, dzięki takiej zabawie orientuje się, jaka jest wartość różnych rzeczy i usług, które je otacza.

3. Nie dawaj pieniędzy na dowolne wydatki

Inwestor uważa, że największy błąd rodziców, to ofiarowanie dzieciom nielimitowanych środków na niekoniecznie potrzebne im rzeczy. Stosował on Pewien rodzaj kieszonkowego. Jego dzieci dostawały od 6 roku życia, 6 dolarów tygodniowo. Kieszonkowe podwyższyło się każdego roku o 1 dolar. Dzieci mogły zarobić również dodatkowe pieniądze w momencie kiedy oferowały pomoc lub też zdały dobrze egzamin. Takie dawanie pieniędzy może być pewnego rodzaju motywacją.

4. Wspólne budżetowanie

Dobrym sposobem na naukę dziecka na co i ile przeznaczać pieniędzy jest gospodarowanie ich budżetem. Przed urodzinami koleżanki, dzieci dostają budżet na prezent i wspólnie wybierają upominek. 

5. Ze skarbonki na konto 

Kiedy twoje dziecko uzbiera wystarczającą dużą ilość pieniędzy, możesz przenieść ze skarbonki na konto bankowe. Tak samo zrobił Brown, kiedy jego najstarsza córka zebrała wystarczające fundusze. Jest to idealna okazja aby wytłumaczyć dziecku na czym polega dochód pasywny oraz procent składany.

6. Szczytne cele

Pamiętaj aby zachęcać swoje dziecko do wpłacania drobnych oszczędności na szczytne cele. Dzięki temu uczą się one okiełznać chciwość oraz samolubstwo. Od najmłodszych lat uczy dziecko, aby pomagać innym. Ważne jest aby dziecku zostały przekazane wartości, które będą jak kształtowały na dobrego człowieka.

Zobacz też: http://www.cnurt.pl/niezbedne-pozwolenia-i-przebieg-montazu-hali-namiotowej/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here