Prezent dla szefa

Urodziny, kolejna rocznica pracy w firmie czy święta to jedne z okazji, na które potrzebujemy profesjonalnego, ale i niezobowiązującego prezentu dla szefa. Spełnienie tych dwóch wymogów w jednym podarunku jest zwykle niezmiernie trudne, dlatego podpowiadamy, jakie prezenty warto kupić dla szefa.

Prezenty niedrogie, lecz z klasą

Szef dominuje nad nami w hierarchii pracowniczej, dlatego też bardzo nieprofesjonalne jest kupowanie prezentów z zabawnymi tekstami czy takich, które ogólnie uchodzą za podarunki idealne dla kolegi. Nieodpowiednie będą również prezenty spersonalizowane, gdyż mogą być zbyt zobowiązujące dla osoby obdarowanej. Należy więc postawić na coś, co nie będzie nas kosztowało zbyt wiele, lecz z drugiej strony będzie prezentem stylowym i z klasą. Bardzo dobrym pomysłem jest wieczne pióro Waterman, które z pewnością posłuży szefowi przez długi czas. Na pewno podpisuje on wiele dokumentów, dlatego tego typu prezent doskonale sprawdza się także w czasie, gdy niemal wszystko pisane jest na komputerze. Eleganckim prezentem jest także etui na pióro czy kilka długopisów, które z powodzeniem zmieszczą się w służbowej teczce. Bardzo ciekawym i nieoczywistym podarunkiem jest profesjonalna podkładka pod mysz komputerową, która zapobiega drętwieniu ręki i zapewnia ergonomiczną pozycję przez cały czas pracy.

Do pracy i do domu

Nie jest nietaktem podarowanie szefowi czegoś, co będzie mógł z powodzeniem zabrać do domu. W tym kontekście dobrze jest pomyśleć o:

  • mieszance herbat sypanych – wśród nich mogą znaleźć się różne jej rodzaje: herbata biała, czarna, zielona czy czerwona, a także inne odmiany,
  • kawie – dobrej jakości kawa w eleganckim opakowaniu z pewnością zrobi na szefie wrażenie,
  • filiżance ze spodkiem,
  • zaparzaczu do herbaty.

Wszystkie te prezenty posłużą szefowi przez pewien czas, nie tylko w pracy, ale i w domu. Są to bardzo praktyczne podarunki, jednak przy ich zakupie należy zwrócić uwagę na gust szefa – niektórzy bowiem nie przepadają za herbatą, inni zaś piją jedynie jedną, małą kawę dziennie.

Pomysły na prezent grupowy

Kupując coś w pojedynkę, zwykle musimy trzymać się ograniczonego budżetu. Zakup drogiego prezentu jest nie tylko nietaktowny, ale i okazuje się dla nas sporym wydatkiem. Czasami mamy do dyspozycji większą gotówkę, zwykle, gdy na podarunek składa się większa liczba pracowników. Wtedy droższy prezent nie stanowi dla nikogo problemu – szef wie, że sfinansowało go wiele osób, natomiast dla pracowników nie jest to duże obciążenie finansowe. Droższym upominkiem dla szefa może być:

  • aktówka ze skóry,
  • torba na laptopa,
  • profesjonalna lampka na biurko,
  • ciekawa książka w twardej oprawie,
  • eleganckie etui na okulary.

Nawet jeśli dysponujemy większych budżetem prezentowym, nie warto kupować prezentów bardzo osobistych, takich jak na przykład popularny krawat czy – nawet bardzo eleganckie – skarpetki. Może to być bowiem źle odebrane, dlatego lepiej postawić na coś uniwersalnego i w dalszym ciągu, niezobowiązującego. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here