stanowisko w korporacji - czy warto?

Praca w korporacji kojarzy się głównie z pracą przy komputerze, w nowoczesnych biurowcach w dużych miastach. Korporacja to rodzaj przedsiębiorstwa, który ma ściśle określone procedury oraz relację pomiędzy jej członkami. Korporacją zazwyczaj nazywa się duże, globalne firmy, które posiadają sporą ilość pracowników.

Pracownicy korporacji pozornie są szczęśliwi, mają możliwość rozwoju, więc poświęcają się w całości swoim obowiązkom służbowym. Czy faktycznie praca w takim miejscu to spełnienie marzeń? Jakie są wady i zalety pracy w korporacji?

Zalety pracy w korporacji

Pierwszą, podstawową zaletą pracy w korporacji są dobre warunki zatrudnienia, chodzi głównie o to że praca w takim miejscu daje pracownikowi stabilizację finansową oraz poczucie bezpieczeństwa. Większe przedsiębiorstwa z reguły proponują swoim podwładnym umowę o pracę, zapewniają system motywacyjny, dają możliwość korzystania w trakcie pracy z pokoju relaksu. Niektórzy pracownicy mają nawet okazję pracować z domu, w wybrane dni.

Jakie jeszcze korzyści płyną z pracy w korporacji? Pracownicy mogą spodziewać się darmowych kursów językowych, karnetów sportowych, prywatnej opieki medycznej oraz wyjazdów integracyjnych. Wszelkie te profity sprawiają, że dla niektórych osób takie miejsce pracy to marzenie.

W korporacji ścieżka kariery jest jasno określona. Osoby, które zostały tam zatrudnione doskonale wiedzą, jakie są zasady awansu, które umiejętności należy rozwijać, by móc być coraz wyżej. Dla jednych jest to zaleta, dla innych wada. Nie każdy w końcu lubi uczestniczyć w ‚wyścigu szczurów’.

Przeczytaj też: http://www.cnurt.pl/czym-jest-praca-sezonowa/

Wady pracy w korporacji

Każdy kto pracował w korporacji wie, że panują tam ściśle określone reguły i hierarchiczna struktura. Każdy kto chce wejść do biura musi użyć identyfikatora, pracownik nie ma wpływu na ważne decyzję firmy, jest jedynie pionkiem, bardzo często przełożeni silnie kontrolują swoich pracowników. Wszystkie te fakty nie każdemu mogą się spodobać.

Pracownicy w korporacji można powiedzieć, że są anonimowi. Relację nawiązują wyłącznie z współpracownikami, z którymi pracują w swoim dziale. Osoby pracują w mniejszych firmach, nie są narażeni na sytuację, że prezes po kilku miesiącach od zatrudnienia nowego pracownika, przedstawia się mu z imienia i nazwiska.

Kolejną wadą pracy w dużym przedsiębiorstwie jest nadmierny stres. Dlatego jeżeli ktoś jest zbyt wrażliwy, powinien poszukać zatrudnienia w innym miejscu. Nie każdy jest w stanie wytrzymać szybkie tempo pracy i presję otoczenia.

Źródło: https://biznesomania.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here