O kondycji finansowej korporacji decyduje nie tylko wysokość wypracowanego zysku, ale również płynność finansów. Aby zmniejszyć ryzyko powstawania zatorów płatniczych i w maksymalnym stopniu sprzyjać zachowaniu równowagi finansowej, warto rozważyć zaciągnięcie linii kredytowej w koncie firmowym. Poznaj najważniejsze zalety tego rozwiązania.

Prowadzenie korporacji wymaga dużych nakładów finansowych i stałego dostępu do środków. W optymalnym zarządzaniu finansami pomagają nie tylko nowoczesne systemy monitorujące stan płatności faktur czy wypłat wynagrodzeń dla pracowników, ale również zewnętrzne źródła finansowania. Jednym z nich jest linia kredytowa, o którą może ubiegać się korporacja w ramach konta firmowego.

Linia kredytowa – jak działa?

 Linia kredytowa to specyficzny produkt, który – choć jest kredytem – działa na nieco innej zasadzie niż np. kredyt obrotowy czy inwestycyjny. Istotą takiego rozwiązania jest uruchomienie limitu kredytowego, który pojawia się w rachunku firmowym. Oznacza to, że korporacja otrzymuje dodatkowe środki, z których może skorzystać w dowolnym momencie – w całości lub w części. Natomiast każdy wpływ na konto firmowe oznacza automatyczną spłatę zaciągniętego kredytu, dzięki czemu dostępny limit zostaje odnowiony.  

Wysokość linii kredytowej ustalana jest indywidualnie w zależności od zdolności kredytowej korporacji – na podstawie historii konta firmowego.

Zalety linii kredytowej w koncie firmowym

Linia kredytowa, chociaż jest produktem kredytowym, przynosi korporacjom wiele korzyści. Najważniejsze zalety to m.in.:

  • stały dostęp do środków finansowych – są to kwoty rzędu nawet 150 000 zł (Linia Kredytowa w ofercie Toyota Banku),
  • atrakcyjny sposób naliczania odsetek – naliczane są wyłącznie od wykorzystanej kwoty, a nie od całego przyznanego limitu,
  • automatyczna spłata zadłużenia w momencie jakiekolwiek wpływu,
  • możliwość zwiększenia limitu – o ile pozwala na to zdolność kredytowa.

Atutem takiego rozwiązania są także uproszczone procedury oraz minimalne formalności – dzięki temu czas oczekiwania na uruchomienie środków zostaje zredukowany do minimum. Pieniądze mogą być dostępne nawet tego samego dnia – pod warunkiem uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej.

Linia kredytowa – kto może się o nią ubiegać?

Z linii kredytowej może skorzystać każda korporacja – o ile spełnia kryteria określone przez bank. Chociaż instytucje we własnym zakresie ustalają warunki przyznawania takiego kredytu, zwykle są one oferowane firmom, które:

  • wyróżniają się dobrą wiarygodnością,
  • mają odpowiednio wysoką zdolność kredytową,
  • mają dobrą historię kredytową.

Istotną rolę odgrywa również konieczność posiadania konta firmowego w danym banku. Z tego powodu należy wybrać taką ofertę, w przypadku której  koszty z tytułu prowadzenia rachunku są minimalne. Przykładem może być Konto Firmowe dostępne w ofercie Toyota Banku, które jest bezpłatne przy miesięcznym saldzie na poziomie 25 000 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here