Kredyt przy zadłużeniu – czy jest możliwy i czy warto go brać?

0
995

Kiedy nagle pojawi się duży wydatek, często kredyt jest naszym jedynym rozwiązaniem. Co jednak, jeśli jesteśmy osobą zadłużoną? Czy możliwe jest zaciągnięcie kolejnego zobowiązania i czy warto to zrobić?

Co banki biorą pod uwagę, analizując wniosek o kredyt?

Przed wydaniem decyzji kredytowej, bank każdorazowo dokonuje analizy zdolności kredytowej i historii kredytowej wnioskującego. Zdolność kredytowa jest zdolnością do spłaty zobowiązania w wyznaczonym terminie, wraz ze wszystkimi odsetkami i innymi opłatami. Niska zdolność kredytowa sugeruje, że daną osobę być może nie stać na kredyt i nie będzie ona w stanie zawsze spłacać go w terminie, w związku z czym obniża ona szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji.

W każdym banku stosowane są do obliczania zdolności kredytowej inne algorytmy, natomiast zawsze istotne są takie czynniki, jak:

  • wysokość dochodów
  • forma zatrudnienia
  • ilość i wysokość dotychczasowych długów (w tym pozabankowych)
  • ilość osób na utrzymaniu.

Brane pod uwagę mogą być również takie aspekty, jak wiek czy wykształcenie. Forma zatrudnienia preferowana przez banki to umowa o pracę na czas nieokreślony, aczkolwiek, jeśli zarobki są stabilne i odpowiednio wysokie, akceptowane są również inne rodzaje zatrudnienia.

Czy osoba zadłużona może otrzymać kredyt?

Jak już wiemy, banki biorą pod uwagę zarówno zdolność kredytową, jak i historię kredytową. Historia kredytowa zawiera informacje na temat naszych obecnych i byłych zobowiązaniach – ile wynosiły i czy spłacaliśmy je w terminie. W przypadku osób zadłużonych zdolność kredytowa może być niska, a historia kredytowa negatywna. Czy oznacza to, że otrzymanie kredytu jest niemożliwe?

Niekoniecznie. Nawet z najtrudniejszej sytuacji da się zazwyczaj znaleźć korzystne wyjście, natomiast nie obejdzie się bez pomocy specjalisty. Samodzielne wnioskowanie o kredyty w różnych bankach, z nadzieją, że któryś z nich wyda pozytywną decyzję, w większości przypadków zakończy się niepowodzeniem. Gromadząc liczne odmowy tylko sobie na dłuższą metę zaszkodzimy. Dlatego też sprawę zdecydowanie warto powierzyć ekspertowi.

Więcej informacji na temat kredytu dla zadłużonych znaleźć można tutaj: https://habza.com.pl/kredyt-dla-zadluzonych/.

Czy warto brać kredyt dla zadłużonych?

Kredyt dla zadłużonych może być jedynym sposobem na pozyskanie dodatkowych funduszy, czy to na bieżące wydatki, spłatę innych zobowiązań czy inne cele, dla osób o niskiej zdolności kredytowej lub negatywnej historii kredytowej. Warto się więc nim zainteresować, jeśli otrzymaliśmy (bądź podejrzewamy, że otrzymamy) decyzję odmowną przy zwykłym kredycie gotówkowym.

W sytuacji, kiedy pieniądze są bardzo potrzebne, ponieważ na przykład zepsuł nam się niezbędny sprzęt AGD bądź potrzebujemy środków na leczenie, ważne jest, aby proces wnioskowania o kredyt był jak najszybszy i jak najprostszy. Decydując się na wzięcie kredytu dla zadłużonych z pomocą wykwalifikowanego pośrednika kredytowego, takiego jak Habza Finanse, możemy spać spokojnie.

Eksperci kredytowi dokładnie przeanalizują naszą sytuację i znajdą najlepszą w naszym przypadku ofertę. Doskonale znają oni sytuację na polskim rynku usług finansowych, w związku z czym wiedzą, które instytucje są bardziej skłonne pomagać osobom zadłużonym, w które niekoniecznie. Ponadto pomogą nam oni w załatwieniu wszelkich formalności, tak, aby pieniądze jak najszybciej trafiły na nasze konto.

Kredyt przy zadłużeniu – podsumowanie

Bycie zadłużonym nie zamyka całkowicie drogi do otrzymania kredytu, ale niewątpliwie nie będzie to łatwe. Dlatego też tak ważne jest, aby zwrócić się o pomoc do doświadczonego eksperta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here