Kantor kryptowalut

Kryptowaluty z każdym kolejnym rokiem cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Rosnąca popularność walut internetowych spowodowała, że dostęp do kryptowalut staje się coraz bardziej przystępny dla przysłowiowego Kowalskiego. Jednak rynek kryptowalutowy rządzi się swoimi prawami, a jego charakterystyka znacznie odbiega od rynku walut tradycyjnych. To wcale nie oznacza, że osoba, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia z kryptowalutą nie może spróbować swoich sił w tym obszarze.

Coraz bardziej powszechnym kanałem pozyskiwania kryptowalut są kantory, w których można wymienić tradycyjną walutę na walutę cyfrową lub odwrotnie. Jak dokładnie działają kantory kryptowalut? Czy każdy może skorzystać z usług kryptokantoru?

Kantor kryptowalut – czym się charakteryzuje?

Schemat działania kantorów kryptowalut przebiega niemal identycznie, jak schemat działania tradycyjnego kantoru wymiany walut, gdzie złotówki można wymieniać na dolary, euro czy franki szwajcarskie. Kantory kryptowalut działają na takiej samej zasadzie z tą różnicą, że tradycyjne waluty wymieniamy na waluty kryptograficzne lub na odwrót.

Czym różni się kantor kryptowalut od giełdy kryptowalut?

W posiadanie kryptowalut można wejść na kilka różnych sposobów, jednak jednym z najbardziej popularnych wydaje się handel na kryptogiełdzie. Giełda kryptowalut od kantoru różni się przede wszystkim sposobem zawierania transakcji w oparciu o wirtualne waluty. Gra na kryptogiełdzie wymaga podjęcia pewnego ryzyka związanego z wahaniami kursów kryptowalut, czym zbytnio nie różni się od tradycyjnej giełdy papierów wartościowych. Ponadto, użytkownicy kryptogiełdy często muszą na bieżąco monitorować nie tylko kursy interesujących ich walut, ale również obowiązujące trendy czy historię wartości danego coina. Aktualności ze świata kryptowalut można śledzić za pośrednictwem portali tematycznych, m.in. na crypS.pl.

Kantor kryptowalut – jak kupić lub sprzedać kryptowaluty?

Handel kryptowalutami za pośrednictwem kantoru wydaje się zdecydowanie mniej skomplikowany i łatwiejszy w przyswojeniu szczególnie dla osoby początkującej. W serwisie danego kantoru kryptowalut wystarczy założyć konto i przelać na nie odpowiednią kwotę. Kantor dokonuje przewalutowania wpłaconych pieniędzy w oparciu o ustalone kursy walut tradycyjnych i kryptowalut, a następnie przekazuje nam adekwatną ilość środków na nasze konto. Zakupioną kryptowalutę można przelać do swojego portfela kryptowalut lub na konto giełdowe. Co ciekawe, istnieją również stacjonarne kantory kryptowalut, a jeden z nich można znaleźć w Warszawie.

Dla kogo kantor kryptowalut?

Zakup kryptowalut w kantorze wydaje się dobrym pomysłem dla osób, które chcą dokonać jednorazowej inwestycji w wirtualną walutę. Kupno Bitcoinów czy Ethereum za pośrednictwem kantoru nie wymaga praktycznie żadnej wiedzy z zakresu rynku kryptowalut, a transakcji można dokonać z wykorzystaniem polskich złotówek. Trzeba jednak liczyć się z wysokimi marżami nakładanymi przez kantory. Natomiast dla osób, które upatrują swojej szansy na regularne zarabianie na kryptowalutach, lepszym rozwiązaniem wydaje się giełda, która wymaga większego zaangażowania i przygotowania merytorycznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here