kredyt dla firmy

Prowadząc działalność gospodarczą, aby miała ona szansę na rozwój, bardzo potrzebne są do tego odpowiednie środki finansowe. Firmy mogą pozyskiwać je na różne sposoby, a jednym z nich są kredyty. Banki oferują ich najróżniejsze typy.

Kredyty dla przedsiębiorców – jakie?

Wybór kredytów dla przedsiębiorców jest naprawdę ogromny, a banki wręcz prześcigają się w tym, by pozyskać klienta biznesowego, oferując najróżniejsze opcje. Oczywiście oprócz tak standardowych rozwiązań można znaleźć także propozycje z innych instytucji finansowych. Na czym polega kredyt pozabankowy omawia silesiakredyt.pl, przyglądając się zaletom i wadom takich rozwiązań. Parabanki są jednak miejscem, do którego zagląda się rzadziej, jako że to bardziej ryzykowne. Warto przyjrzeć się kilku popularnym produktom finansowym, które dostępne są w bankach.

Kredyt inwestycyjny

Jeden z popularniejszych typów kredytów, wybieranych przez przedsiębiorców. Jak sama nazwa wskazuje, jest to finansowanie celowe, mające pomóc w rozwoju firmy. Okres spłaty nie należy do najdłuższych, ponieważ wynosi maksymalnie 60 miesięcy. Pieniądze można przeznaczyć między innymi na budowę lub zakup nieruchomości, zakup pojazdów, maszyn czy papierów wartościowych. Wymagany jest jednak wkład własny, minimum 20 – 30%, ale da się znaleźć oferty bez wkładu.

Kredyt na start

Ta propozycja zaadresowana jest przede wszystkim do początkujących przedsiębiorców, którzy są dopiero na starcie prowadzenia swojej firmy i potrzebują pieniędzy, by w ogóle biznes rozkręcić. Często nie jest wymagane nawet istnienie firmy, jednak aby go otrzymać, konieczne jest przedstawienie w banku bardzo dokładnego biznesplanu.

Kredyt technologiczny

Jeżeli ma się małą lub średnią firmę i planuje się wdrożenie nowych technologii, mających na celu polepszenie jakości usług, kredyt technologiczny może być na to rozwiązaniem. Nie każdy bank go jednak oferuje, ale jego istotną zaletą jest fakt, iż część dofinansowania może wpłynąć od Banku Gospodarstwa Krajowego. Jest to więc i tańsze i korzystniejsze.

Kredyt obrotowy

Popularnym rozwiązaniem wśród przedsiębiorców jest także kredyt obrotowy. Jego najważniejszym zadaniem jest wsparcie firm, poprzez utrzymanie ich płynności finansowej. Najczęściej sięga się po niego wówczas, gdy przedsiębiorstwo znajduje się w kłopotliwej sytuacji. Dzięki pieniądzom uzyskanym w ten sposób można więc spłacić kredyty i pożyczki, wypłacić pensje pracownikom, czy kupić materiały i surowce niezbędne do funkcjonowania firmy.

Kredyt na rachunku bieżącym

Każda firma musi mieć swoje konto bankowe, na które wpływają środki. W przypadku kredytu na rachunku bieżącym, mamy do czynienia z rozwiązaniem przypominającym kredyt odnawialny, popularny wśród klientów indywidualnych. Innymi słowy, przedsiębiorca zyskuje konkretny limit na koncie (osobistym lub firmowym), z którego może skorzystać wówczas, gdy zabraknie mu pieniędzy. Oznacza to, że nie trzeba tak naprawdę z niego korzystać i może być on rozwiązaniem awaryjnym. Spłaca się tylko to, co się wyda w ramach przyznanego limitu.

Kredyt pomostowy

To finansowanie jest dostępne dla przedsiębiorców, którzy starali się uzyskać finansowanie z dotacji unijnych. Pozwala to na utrzymanie płynności finansowe i realizację inwestycji, które nie byłyby możliwe bez dotacji. Niestety uzyskanie tego typu finansowanie nie należy do łatwych, ponieważ wymaga się przedstawienia szczegółowego biznesplanu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here