Obecnie mówi się o coraz to większym kryzysie na rynku pracy. Non stop przybywa absolwentów dobrych uczelni krajowych, a nawet zagranicznych, renomowanych szkół wyższych, specjalistów i ludzi z pasją do obranej dziedziny nauki czy sfery wiedzy, ale niestety brak im perspektyw ze względu na niewystarczającą liczbę stanowisk pracy. Niesamowicie ważne jest, abyś w dobie tego postępującego zjawiska jakim jest bezrobocie stosunkowo szybko i konkretnie zadbał o swoją lepszą przyszłość. Jak się za to zabrać? O tym dowiesz się bezpośrednio z naszego artykuły, którego lekturę proponujemy poniżej.

Jak znaleźć pracę bez doświadczenia?

Nic straconego

Nigdy nie pracowałeś, nie masz większego doświadczenia w tym, co umiesz w teorii i czym chciałbyś się zajmować na stałe w swoim życiu zawodowym? Nie martw się! Nawet w takiej sytuacji na rynku pracy nie jesteś skreślony. Przecież to zupełnie normalne, że kiedy decydujesz się na podjęcie po szkole średniej studiów w jakimś kierunku, nie ma szans na to, żebyś przy standardowym trybie dziennym jednocześnie się jeszcze poświęcał pracy zawodowej innej niż dorywcza, aby mieć na czynsz za kawalerkę czy opłatę czesnego. Mimo tego, że to zrozumiałe, iż student studiuje, a do pracy chodzi pracownik z już zakończoną edukacją, w dzisiejszych czasach trzeba kuć żelazo póki gorące i nie zwlekać. Konkurencja nie śpi, a na rynku jest prawdziwy wyścig szczurów. Dobrze jest więc, nawet jeżeli nie masz możliwości ze względu na kompletny brak wolnego czasu i zbyt frapujące studia, jakie podjąłeś dodatkowo pracować, przygotować się należycie do swojego zawodu. Jak to zrobić?

Wybierz staż

Nie musisz przecież pracować na caly etat, być pracoholikiem i pełnowymiarowym pracownikiem. Wystarczy, że zaczniesz cokolwiek robić, aby teorię gromadzoną w trakcie studiów zacząć skutecznie przekładać na praktykę. W tym przypadku znakomitym rozwiązaniem jest właśnie nic innego jak staż. To świetna szkoła, pokazanie obu stronom czy dany pracownik się nadaje, a mianowicie zarówno osoba będąca opiekunek stażysty ma szansę wyszkolić sobie być może przyszłego, pełnoetatowego pracownika, specjalistę w jakiejś dziedzinie, jak i stażysta sam może określić czy to, z czym się styka w praktyce mu leży, czy faktycznie to jest to, czym chciałby się zajmować na stałe w swoim życiu. Staż jest złotym środkiem dla wybitnych, na których nikt się jeszcze nie poznał – to kilka miesięcy dających sposobność bliższego przyjrzenia się stażyście, przeanalizowania w czym sobie radzi, czy przydałby się do pracy na stałe w danej firmie itd. Staże są dostępne zarówno z Urzędów Pracy, jak także możesz poszukać projektów unijnych, gdzie otrzymywane środki pieniężne są z reguły znacznie wyższe.

Nie zamykaj się na różne opcje

Najgorsze to z zaparciem trzymanie się jednego kierunku. Nie znajdujesz pracy w swojej miejscowości, nie poświęcaj więc swojej przyszłej kariery tylko po to, żeby zostać w miejscu Twego dotychczasowego zamieszkania. Bądź otwarty i gotowy, że w razie czego może trzeba będzie się przeprowadzić. W końcu inwestujesz w swoją przyszłość, więc nawet jakby miało być przez pewien moment ciężko, niech to będzie dla Ciebie motywacja do pięcia się po drabinie kariery.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here