Jak wysłać paczkę do Australii?

0
895

Nasza paczka do Australii może zostać wysłana w prosty i szybki sposób. Wysyłka do tak odległego kraju może budzić obawy. Odległość pomiędzy Polską i Australią to prawie 14 000 km. O czym powinniśmy pamiętać, zamawiając kuriera do tego egzotycznego zakątka świata? Spieszymy z odpowiedzią.

Ile kosztuje paczka do Australii?

Koszt usługi zależy od wielkości paczki oraz od czasu jej dostarczenia (przesyłka standardowa lub ekspresowa). Przykładowo w firmie FedEx Lotniczy cena za wysyłkę takiej paczki zaczyna się od 180 zł. Firmy kurierskie na swojej stronie udostępniają również dokumenty do wypełnienia przez nadawcę, które są niezbędne przy wysyłce paczki do Australii. Dużymi udogodnieniami są nadanie przesyłce specjalnego numeru, dzięki któremu możemy śledzić naszą przesyłkę o dowolnej porze oraz możliwość wykupienia ubezpieczenia paczki.

Ile czasu idzie paczka do Australii?

Czas dostarczenia paczki do Australii zależy od wybranego pakietu (standard lub ekspres) oraz od miasta, do którego nadajemy paczkę. Przykładowo dostawa przesyłki do Sydney czy Melbourne może zostać zrealizowana już w 3 dni robocze w przypadku DHL Express. Do innych miast w Australii czas transportu może wynieść od 4 do 6 dni roboczych. Czas ten może jednak ulec wydłużeniu ze względu na: ograniczenia lotnicze, zwiększoną liczbę przesyłek, trudne warunki pogodowe, ograniczenia związane z COVID-19 oraz nasilenie kontroli granicznych. W przypadkach tych czas dostarczenia paczki może się wydłużyć nawet o 10 dni. Na szybkość dostarczenia ma również wpływ odpowiednie jej przygotowanie, czyli zgodne z obowiązującymi wymogami opakowanie oraz zawartość. Jeśli prawidłowo wykonasz te kroki, paczka do Australii dotrze bez problemu.

Jak nadać paczkę do Australii?

Przed wysłaniem paczki warto zapoznać się z regulaminem rzeczy zabronionych na eksport z Polski i zastosować się do niego. Wśród towarów zabronionych znajdują się: pieniądze i środki płatnicze, papierosy, biżuteria, materiały niebezpieczne oraz zwierzęta. Jest kilka sposobów nadania paczki. Można to zrobić w danej firmie kurierskiej — zamawiając kuriera przez Internet lub zanosząc paczkę bezpośrednio do stacjonarnego punktu nadania. W pierwszym przypadku wszystkie formalności związane z nadaniem paczki możesz załatwić online. W drugim przypadku przygotowaną paczkę przynieść do punktu nadania. Możesz również skorzystać z porównywarki cen firm kurierskich. Pozwoli to na wybranie najtańszej opcji lub interesujących nas dodatkowych usług.

Aby paczka dotarła szczęśliwie, ważną kwestią jest również odpowiednie zabezpieczenie przesyłki przeciw uszkodzeniom, które mogą się zdarzyć podczas tak długiej podróży. Dlatego warto pamiętać o wytrzymałej taśmie do zabezpieczenia oraz wypełniaczu paczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here