Jak urządzić kobiece biuro w stylu prowansalskim

Ponadczasowy styl prowansalski nie jest oczywiście zarezerwowany jedynie dla kobiet, jednak to właśnie panie najczęściej sięgają po meble i dodatki inspirowane francuską wsią. Bardzo kobiecy i przytulny charakter prowansalskiego gabinetu może sprawić, że długie godziny przy biurku będą znacznie przyjemniejsze. Sprawdź, jak urządzić wymarzone biuro inspirowane romantyczną Prowansją.

Wybierz stylizowane meble do gabinetu

Warto pamiętać, że biuro kobiety jest jej najlepszą wizytówką, zwłaszcza jeśli często zaglądają do niego klienci. Przypadkowe meble, stylistyczny chaos czy też niczym niewyróżniające się wnętrze mogą sprawić, że odnosząca sukcesy bizneswoman nie będzie wydawała się tak profesjonalna. Stylizowane fotele, biurka oraz szafki na dokumenty z jednej kolekcji na pewno pozytywnie wpłyną na odbiór właścicielki gabinetu.

Styl prowansalski ma jeszcze jedną, dość istotną zaletę. Jasne, delikatnie zdobione meble dają efekt przytulności, dzięki czemu klienci i partnerzy biznesowi mogą poczuć się niemalże jak w domu. Zapewnienie im komfortu i zaspokojenie potrzeb związanych z estetyką pomieszczenia może znacząco ułatwić nawet najtrudniejsze negocjacje. Ponadto kobieta biznesu, która lubi wystrój swojego biura, może zwyczajnie być pewniejsza siebie.

Zadbaj o dopasowane oświetlenie

Podczas urządzania biura warto poświęcić całkiem sporo czasu na dobór odpowiedniego oświetlenia. Styl lampy powinien pasować do mebli i dodatków, dzięki czemu we wnętrzach zapanuje sprzyjająca pracy harmonia. Piękne modele inspirowane wystrojem prowansalskich domów można znaleźć w ofercie Boutique Pierrot, w której nie brakuje wyjątkowych lampek biurkowych i romantycznego oświetlenia sufitowego.

W przypadku gabinetu lampy pełnią naprawdę ważną funkcję. Prawidłowe oświetlenie ma niebagatelny wpływ na jakość pracy. W świecie biznesu dość ważne jest również zapewnienie odpowiedniej ilości światła, które ułatwi odczytywanie dokumentów i zapobiegnie szybkiemu pojawieniu się uczucia znużenia. Ponadto styl prowansalski jest wprost stworzony również dla fanów twórczej pracy przy nastrojowym oświetleniu.

Poświęć czas dekoracjom i dodatkom

W kwestii urządzania modnych wnętrz zdecydowanie sprawdza się stwierdzenie, że diabeł tkwi w szczegółach. W prowansalskim biurze nie może zabraknąć stylowych dodatków, które są obowiązkowym elementem wystroju inspirowanego jednym z najpiękniejszych regionów Francji. Bukiet suszonej lawendy, zegar retro, lampiony i poduszki z wiejskimi motywami dodadzą gabinetowi kobiecości i zapewnią przytulny efekt.

Sporą zaletą dekoracji w stylu prowansalskim jest ich elegancki charakter, który świetnie pasuje do świata biznesu. Choć takim dodatkom nie brakuje swojskości, to ma ona bardzo wytworne oblicze. Postawienie na prowansalskie ozdoby pozwoli wyróżnić się na tle gabinetów urządzonych w minimalistycznym stylu nowoczesnym. Tak przytulne wnętrza mają tylko jedną wadę – czasami aż żal kończyć pracę i opuszczać tak pięknie urządzone biuro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here