Jak efektywnie wdrożyć system klasy ERP

System klasy ERP jest niezbędnym narzędziem w każdej nowoczesnej firmie. Dzięki niemu można usprawnić procesy biznesowe i tym samym zbudować przewagę konkurencyjną na rynku. Podpowiadamy, jak efektywnie wdrożyć taki system.

ERP to planowanie zasobów przedsiębiorstwa. Wykorzystuje się do tego różne narzędzia informatyczne, mniej lub bardziej rozbudowane. Oprogramowanie klasy ERP oferuje wielu różnych producentów. Wśród nich są zarówno małe, nieznane szerzej firmy, jak i znane, globalne marki IT. Wśród tych ostatnich można wymienić na przykład Dynamics 365 Business Central. Właśnie to oprogramowanie jest przykładem narzędzia, które nie tylko można szybko wdrożyć, ale również łatwo się je obsługuje. Oprogramowanie Microsoft Dynamics 365 Business Central jest dedykowane głównie małym i średnim przedsiębiorstwom. Oprócz tego, że jest niezwykle funkcjonalne, również łatwo można znaleźć dobrą firmę, która zajmuje się wdrażaniem tego produktu (np. NAV24). Zanim jednak przejdziemy do kwestii wdrożenia, należy wyjaśnić, dlaczego w ogóle warto stawiać na system ERP.

Czy firmie naprawdę potrzebny jest system ERP?

Coraz więcej przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z zalet wdrożenia w ich firmie oprogramowania klasy ERP. Nikt już nie twierdzi, że to zbędny wydatek. Dzięki takiemu oprogramowaniu można zautomatyzować wiele procesów w firmie związanych z jej zasobami. System klasy ERP wspiera pracowników w tak podstawowych kwestiach, jak pilnowanie różnych terminów (np. przeglądów firmowych samochodów), ale również zabezpiecza produkcję i sprzedaż (np. utrzymywanie zapasów magazynowych na odpowiednim poziomie, automatyzacja łańcucha dostaw), ułatwia analizowanie procesów finansowych i kadrowych. Oczywiście to tylko kilka przykładów tego, co potrafi dobry ERP. Aby jednak sprawnie i efektywnie działał, musi zostać właściwie wdrożony.

Wdrożenie systemu klasy ERP – postaw na profesjonalizm!

Obok analizy potrzeb przedsiębiorstwa pod kątem oprogramowania ERP, to właśnie jego wdrożenie jest jednym z ważniejszych etapów uruchamiania takiego systemu w firmie. Nie trzeba do tego dysponować własnym działem IT i specjalistami od informatyki. Wystarczy skorzystać z usług firmy, która się specjalizuje w tego typu pracach. To powinni być najlepsi specjaliści posiadający odpowiednie certyfikaty. Trzeba sprawdzić, czy mają odpowiednie kompetencje, aby wdrażać aplikacje biznesowe i doświadczenie. Należy wybrać taki zespół wdrożeniowy, który podchodzi indywidualnie do każdego klienta. Najlepiej wybrać partnera wdrożeniowego oprogramowania biznesowego danego producenta. Kompleksowa usługa wdrożeniowa powinna obejmować weryfikację potrzeb biznesowych przedsiębiorstwa, analizę przedwdrożeniową IT i procesów biznesowych, integrację z innymi narzędziami IT w przedsiębiorstwie oraz planowanie i budowę architektury IT w kontekście systemu ERP.

Wybór odpowiedniego systemu klasy ERP to zaledwie jeden z etapów uruchamiania takiego narzędzia w przedsiębiorstwie. Ważne jest także odpowiednie wdrożenie oprogramowania i połączenie go innymi aplikacjami używanymi w firmie. Wybór profesjonalnej, doświadczonej ekipy wdrożeniowej to gwarancja, że wszystkie prace zostaną wykonane szybko i sprawnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here