Czy zrobiłeś wystarczająco dla bezpieczeństwa swojego dziecka

Dziecko to największy skarb w życiu każdego rodzica, a o skarby należy dbać, chuchając na nie i dmuchając. Pierwsze lata życia niemal dosłownie polegają na pielęgnowaniu dziecka, dbaniu o to, by nie brakowało mu jedzenia, ubrania, snu i miłości. W tym wszystkim ukrywa się jedno – pragnienie zapewnienia dziecku maksimum bezpieczeństwa za wszelką cenę. Warto się nad tym zastanowić i wykupić ubezpieczenie noworodka na wszelkie możliwe wypadki.

Czy ubezpieczenie to mus?

W Polsce obowiązkowe jest obecnie jedynie ubezpieczenie zdrowotne dziecka, czyli zapewnienie mu dostępu do świadczeń w ramach opieki zdrowotnej NFZ. Wszelkie inne ubezpieczenia na życie są nadprogramowe – nawet ubezpieczenie NNW, które dotychczas było obowiązkowe dla każdego przedszkolaka czy ucznia, jest obecnie tylko na żądanie rodziców. Czy to znaczy, że można z niego zrezygnować? Ubezpieczenie noworodka od następstw nieszczęśliwych wypadków i na życie oczywiście nie jest obowiązkiem prawnym rodzica. Znacząco zwiększa jednak jego komfort i świadomość, że zrobił on wszystko, co konieczne, by dać dziecku to, co najlepsze i uchronić go przed wszystkim, co najgorsze. To niewielkie kwoty płacone miesięcznie, kwartalnie czy rocznie – ale bardzo podbudowujące własne poczucie spokoju.

Co daje ubezpieczenie oszczędnościowe?

Ubezpieczenie noworodka nowoczesną polisą oszczędnościową to absolutny hit ubezpieczeniowy ostatnich lat. Rodzice dzięki temu zabezpieczają swoje dziecko na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń losowych oraz składają pieniądze na jego bezpieczną, spokojną przyszłość. Dla wielu rodziców bardzo ważna jest świadomość tego, że gdy dziecko zda maturę, rezygnacja ze studiów będzie tylko jego własnym wyborem, a nie koniecznością spowodowaną brakiem funduszy na studia. Odkładanie na ten cel pieniędzy już od pierwszych miesięcy życia dziecka naprawdę ma sens! Nie jest to zbytnie wybieganie w przyszłość, ponieważ to ubezpieczenie nie przepadnie również w sytuacji śmierci dziecka czy zaprzestania płacenia składek na skutek śmierci czy kalectwa rodziców. Jest to więc zupełnie bezpieczny sposób na oszczędzanie – o wiele lepszy niż odkładanie tych pieniędzy do skarpety czy na lokatę. Ubezpieczenie oszczędnościowe daje gwarancję wypłaty środków nawet w sytuacji pogorszenia się sytuacji ekonomicznej i gospodarczej kraju, czyli wtedy, gdy ewentualna przyszłość dziecka mogłaby być zagrożona.

Nie uchronisz dziecka przed wszystkim!

Faktem jest, że nie da się zapobiec wszystkim nieszczęściom, jakie spadają każdego dnia na rodziny na całym świecie. Może się okazać, że sami rodzice stracą pracę, będą zmuszeni przejść na rentę czy nawet umrą, zostawiając dziecko samo. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać ubezpieczenie, które obejmie wszystkie niespodziewane scenariusze. To zresztą można nazwać prawdziwym ubezpieczeniem – opłacanie składek, aby mieć pewność, że cokolwiek się stanie, przyszłość dziecka zostanie zabezpieczona! Nie zawsze rodzicom udaje się zabezpieczyć dziecko przed każdym złym wydarzeniem. Nie zawsze udaje się je uchronić przed konsekwencjami złych czynów. Zawsze jednak można zrobić wszystko, aby dziecko miało dużo łatwiejszy start w życiu – fundusze na studia czy na mieszkanie, i nie musiało w pocie czoła dochodzić do wszystkiego samo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here