Jak dobrać wózek widłowy

Prowadzenie biznesu to ciągłe podejmowanie decyzji i poszukiwanie najlepszych rozwiązań, aby zwiększać rentowność przedsiębiorstwa. Jednym z elementów najczęściej spotykanym w przedsiębiorstwach są popularne wózki widłowe. Wózki widłowe znajdą zastosowanie nawet w najnowocześniejszych fabrykach, gdzie cały proces jest w pełni automatyczny. Wózki będą niezbędne do rozładunku czy też załadunku samochodów ciężarowych. Dostępnych na rynku jest bardzo wiele różnego rodzaju wózków widłowych podzielonych na typy i kategorie. Prawidłowa organizacja transportu wewnątrz firmy jest bardzo ważna, wielu przedsiębiorców zastanawia się jak dobrać wózek do potrzeb naszego przedsiębiorstwa. Wiele przydatnych informacji znajdziecie państwo na stronie https://wozkicrown.pl/wozki-widlowe/.

Podstawowe typy wózków

Wózki ręczne są bardzo ekologicznym i ekonomicznym rozwiązanie, ale nie są one przystosowane do dużych obciążeń. Zastosowanie znajdą podczas przewożenia niewielkich ładunków na paletach.

Kolejną grupą są wózki widłowe spalinowe. Doskonale sprawdzają się w pracach załadunku i rozładunku. Ze względu na emisję spalin nie mogą być stosowane one w zamkniętych pomieszczeniach.

Wózki elektryczne to rozwiązanie, które zyskuje coraz większą grupę zwolenników. Co prawda wózki elektryczne mają mniejszą moc od wózków spalinowych, to jednak mają szersze możliwości zastosowania w magazynach i halach produkcyjnych. Pełny opis funkcji znajdziecie na stronie https://wozkicrown.pl.

Dobór wózka widłowego

Dobór wózka widłowego

Wózki widłowe mają podobne konstrukcje, różnice zaczynają się w rodzajach napędów, wyposażeniu dodatkowym czy też wielkością maksymalnego udźwigu.  Pierwsza decyzja to wybór rodzaju napędu. Jeżeli wózek ma pracować tylko na placu, to lepiej zdecydować się na wózek spalinowy, w przypadku jednak pracy w magazynie lub hali, to konieczny będzie wózek elektryczny, który nie emituje spalin. Kolejnym elementem jest ilość kół. Cztery koła dają znacznie większą stabilność, z drugiej strony wózki na trzech kołach, to znacznie większa zwrotność. Następnym elementem jest maszt i sposób jego montażu,  wysuwania oraz maksymalnego udźwigu. Może on być montowany czołowo lub bocznie. Zależnie od rodzaju transportowanych przedmiotów należy również prawidłowo dobrać uchwyty do wózków. Inny osprzęt potrzebny jest do podniesienia długiego dywanu a inny do podniesienia pralki.

Również sposób finansowania oraz decyzja czy ma być to wózek nowy, czy też używany jest bardzo ważna. Jak widać, zanim wybierzemy wózek, musimy odpowiedzieć sobie na wiele pytań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here