Dual SIM – dlaczego warto mieć telefon na dwie karty?

Pewnie pamiętasz czasy, kiedy nie do pomyślenia było, żeby ktoś miał dwa telefony. Epoka ta dawno minęła. Smartfony, jako urządzenia duże, są jednak dość nieporęczne. Wyobrażasz sobie noszenie w kieszeni dwóch prostokątnych brył o przekątnej 6”?! Jeśli nie, powinieneś zadbać o to, aby Twój smartfon posiadał funkcję Dual SIM.

Dual SIM? A co to?

Jeśli nie wiesz, to pewnie już się domyślasz, że funkcja Dual SIM pozwala na korzystanie z dwóch kart SIM w jednym smartfonie. Dzięki temu, równolegle możesz posiadać dwa numery telefonu, bez konieczności blokowania któregokolwiek z nich – obydwa będą dostępne przez cały czas.

W związku z tym, będziesz mógł wybrać, z którego numeru aktualnie zechcesz wykonać połączenie. Będziesz mógł także odbierać połączenia przychodzące na obydwie karty jednocześnie. Jakie może nieść to korzyści i kiedy warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem?

Drugi numer w sprawach biznesowych

Przede wszystkim dual SIM okazuje się zbawienne w przypadku korzystania z numeru służbowego. Pilnowanie drugiego, „firmowego” telefonu może być uciążliwe i frustrujące, dlatego prostszym rozwiązaniem będzie włożenie drugiej karty do jednego telefonu.

W ten sposób bardzo łatwo możesz wyłączać dostęp do numeru firmowego po godzinach pracy i nie musisz martwić się, że będziesz zamęczany sprawami zawodowymi o nieodpowiednich porach. Jest to wygodne i poręczne, nie musisz też wiecznie martwić się ładowaniem dwóch telefonów. To właśnie w tego typu sytuacjach Dual SIM jest wykorzystywany najczęściej.

Numer polski i zagraniczny

Możliwości dual SIM to także świetny wybór dla osób, które często przekraczają granice kraju. W takich sytuacjach częste korzystanie z Internetu lub wykonywanie rozmów tylko z jednego numeru byłoby bardzo drogie, dlatego świetnym wyborem jest podpisanie umowy abonenckiej z zagranicznym dostarczycielem usług telekomunikacyjnych.

Oczywiście żonglowanie telefonami nie jest zbyt wygodne, dlatego lepiej włożyć dwie karty SIM do jednego telefonu i tylko wybierać stosowne numery w zależności od tego, w którym kraju aktualnie się znajdujesz. Proste, bardzo pomocne i oszczędne!

Świetna opcja przy przenoszeniu numeru!

A może jesteś w trakcie przenoszenia numeru do innej sieci? Np. w chwili, gdy otrzymujesz numer tymczasowy – chociażby z o wiele bogatszym pakietem internetowym – nie będziesz w stanie z niego korzystać, jeśli Twój smartfon nie posiada funkcji Dual SIM.

Dzięki niej będziesz mógł wykonywać połączenia ze swojego dotychczasowego numeru, a np. łączyć się z Internetem za pośrednictwem drugiego. Docenisz to rozwiązaniem za każdym razem, gdy znajdziesz się w podobnej sytuacji!

Tylko telefon na dwie karty!

Smartfon z funkcją Dual SIM jest naprawdę przydatnym urządzeniem. Możliwość posiadania dwóch numerów w jednym telefonie świetnie sprawdza się w przypadku potrzeby wykorzystywania dodatkowego, służbowego numeru, ale także w wielu innych przypadkach. Jest to bez wątpienia alternatywa dla każdego, kto nosi przy sobie dwa aparaty telefoniczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here