drukarz

Pomimo rozwoju technologii oraz przeniesienia treści do internetu trasa drukowana jest w dalszym ciągu atrakcyjna. Wiele starszych osób korzysta właśnie z tego rodzaju informacje. Książki czy kartki pocztowe nadal znajdują swoich nabywców. To właśnie dlatego tak bardzo potrzebni są drukarzem, wykonujący plakaty, ulotki oraz różnego rodzaju zaproszenia. Jest to zawód lukratywny, ale dzisiaj nie o tym. Przekonaj się czym dokładnie jest zawód drukarza oraz kto może nim zostać.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/drukarz-jak-zostac-i-czym-sie-zajmuje/

Czym zajmuje się drukarz?

Jest to praca polegająca przede wszystkim na sporządzaniu forum drukowanych. Opiera się ona na opracowywaniu projektów graficznych oraz tekstowych. Zależności od oczekiwań konsumenta drukarz będzie musiał obsługiwać specjalistyczne maszyny poligraficzne. Dodatkowo będzie musiał nadzorować cały proces produkcji materiałów. Drukarz dodatkowa odpowiedzialny jest za dobór komponentów oraz parametrów technicznych wydruku. Kompetencje drukarza to również umiejętny stworzenie własnego projektu. Osoba starająca się o stanowisko drukarza powinna znaleźć zatrudnienie w zakładach poligraficznych, agencjach reklamowych, w wydawnictwach oraz relacjach czasopism.

Kto może zostać drukarzem?

Taką sobą może zostać przede wszystkim osoba posiadająca pewne cechy osobowości oraz dobry stan zdrowia. Bardzo istotne jest wyczucie estetyki i kolorystyki. Drukarz jest to zawód o tradycyjnym zabarwienie. Do tej pracy potrzebne nam będzie również sprawność fizyczna, dobry słuch, a przede wszystkim dobry wzrok. 

Jak zdobyć kwalifikacje zawodowe?

Istnieje kilka form edukacji, które doprowadzą nas do zawodu drukarza. Jedną z nich jest wybór szkoły zawodowej, technikum lub liceum poligraficznego. Edukacja w szkole da nam potrzebną wiedzę teoretyczną na temat tego zawodu znak jakości wydruku, chemicznych oraz ich rysunek właściwości papieru, tuszu oraz innych materiałów. Podczas całego procesu kształcenia będziemy musieli ukończyć odpowiednie praktyki zawodowe, które przybliżą na do pracy drukarza ,,od kuchni”. Dzięki praktykom będziemy mieli dostęp do specjalistycznego sprzętu, a przede wszystkim do maszyn poligraficznych. Nie musimy od razu decydować się na szkołę, inną metodą będą kursy zawodowe organizowane przez szkoły policealne. Dobrym sposobem będą również kursy przez internet.

Zobacz też: http://www.cnurt.pl/ile-zarabia-drukarz/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here