Jednym z bardzo często wymienianych terminów, na przykład w obecnych mediach, jest pojęcie dochodu pasywnego. Na czym on polega i co to tak na dobrą sprawę w ogóle jest? O tym dowiesz się bezpośrednio z naszego wirtualnego poradnika dla ambitnych, chcących się rozwijać i poszerzać swą dotychczasową wiedzę. Zapraszamy do lektury i zaznajamiania się z naszymi cennymi wskazówkami.

Generalnie mianem dochodu pasywnego określa się specyficzną formę zarabiania pieniędzy. Jest to coś, co otrzymujemy jako zysk w określonych odstępach czasowych, powiedzmy regularnie co miesiąc i w zasadzie w żaden sposób na to nie pracujemy. Jak to możliwe? Otóż chodzi o to, że nie musimy się angażować w uzyskanie owego dochodu, ani tym bardziej starać o niego i fatygować, zarabiać jak w klasycznej pracy. Jeżeli ktoś ma to szczęście, że dochód pasywny go dotyczy, zwany jest rentierem.

Czym jest dochód pasywny?

Mechanizm dochodu pasywnego wiąże się jednak z pewnym typem pracy, jaką ktoś kiedyś musiał wykonać i teraz w oparciu o jej efekt generowany jest systematyczny zysk. Przykładem takich czynności procentujących ewidentnie za jakiś czas jest przykładowo powstanie grupy partnerstwa biznesowego czy też inwestycja w nieruchomość. Nierzadko jako formę charakteryzowanego tu dochodu pasywnego rozumie się odsetki z depozytów bankowych. A mianowicie, mamy jakąś sumę pieniężną, którą przekazujemy na dany czas w depozyt do instytucji finansowej jaką jest klasyczny bank. W rezultacie otrzymujemy rosnące co miesiąc odsetki, a więc dodatkowy dochód od wpłaconej na depozyt kwoty.

Jest to bardzo dobry sposób zarabiania, bo praktycznie dostajemy pieniądze za to, że swój kapitał lokujemy w depozycie. Za sam fakt, o ile suma jest stosownie wysoka, można sporo zyskać. Przeważnie umowy z bankami bazują na odsetkach w wysokości między 1,3 a 6 procent. To już kwestia indywidualna, zależna bezpośrednio od konkretnej placówki i proponowanych przez nią warunków. W takim przypadku mowa o lokacie terminowej, która wygasa po jakimś określonym czasie, lecz bardzo często, kiedy przetrzymywane w depozycie środki pieniężne nie są nam potrzebne do wydania, może być odnowiona. Podobny zysk można uzyskać z lokowania oszczędności na kontach oszczędnościowych, gdzie też generowane są nadwyżki w postaci standardowych odsetek jakie dokładane są do rachunku. W porównaniu z wyżej wymienionymi lokatami natomiast, sumy pozyskiwane za przechowywanie środków na kontach oszczędnościowych są dużo mniejsze.

Jeszcze inna forma otrzymywania regularnych dochodów pasywnych to bardzo dzisiaj modna reklama w sieci. Internet pozwala sporo zarobić dodatkowo. Przykładowo mamy stronę internetową, która cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony czytelników i w konsekwencji tego, nie ma się co dziwić że reklamodawcy chcą zapłacić, aby ze swoimi produktami czy usługami dotrzeć za jej pośrednictwem do własnej grupy docelowej. I w tym przypadku możliwych sposobów promocji jest naprawdę wiele- od butonów, billboardów, przez boxy z buttonami, banery czy skyscrapery. Wyróżnia się na tej podstawie także kilka opcji zarabiania, a dokładniej: cost per mile, cost per click, cost per action czy cost per convertion.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here