Charakterystyka agregatów prądotwórczych

W ostatnich latach Polskę nawiedzają liczne powodzie. W takich sytuacjach nierzadko całe miejscowości zostają odcięte od wody i prądu. W takiej sytuacji niezwykle ważne jest posiadanie urządzenia, które jest w stanie wytworzyć niezbędną energie elektryczną.

Czym jest agregat prądotwórczy?

Agregat prądotwórczy, zwany inaczej generatorem prądotwórczym, to urządzenie, które stanowi samodzielne źródło prądu. Każde urządzenie zbudowane jest z prądnicy synchronicznej, silnika spalinowego oraz rozdzielnicy elektrycznej. Ponadto agregaty prądotwórcze posiadają urządzenia kontrolno-pomiarowe.

 Agregaty prądotwórcze – zastosowanie

Agregaty prądotwórcze stanowią ratunek dla osób, które nagle zostały pozbawione prądu elektrycznego. Te niewielkie urządzenia o dużej sile, posiadają rozmaite zastosowania. Dużą zaletą agregatów jest długi okres działania oraz odporność na uszkodzenia. Wykonane z wysokiej klasy materiału, odporne ą na działanie warunków atmosferycznych oraz działanie korozji. Przenośne oraz poręczne urządzenia można w każdej chwili przenieść oraz zasilić.  Mogą zostać wykorzystane wszędzie tam, gdzie brak prądu może zagrażać życiu.

Polska położona jest w klimacie umiarkowanym. Z tego względu dochodzi tu do gwałtownych burz oraz lokalnych potopień. Niemalże każdego roku setki pomniejszych miejscowości na skutek niekorzystnej pogody zostają odcięte od prądu. W takiej sytuacji agregaty prądotwórcze są jedynym ratunkiem. Niejednokrotnie agregaty ratowały życie chorym w szpitalach. Podłączeni do aparatury pacjenci nie mieliby możliwość przeżycia, gdyby nie wytwarzający energię agregat.

Agregat prądotwórczy – jak wybrać?

Decydując się na zakup własnego agregatu prądotwórczego musimy określić jego moc. Pamiętajmy o tym, aby do zapisanej na urządzeniu mocy elektrycznej doliczyć jeszcze około 30%. Dzieje się tak dlatego, gdyż silniki elektryczne potrzebują więcej mocy na tak zwany rozruch, aniżeli na utrzymanie mocy. Równie istotną kwestią jest poziom hałasu, jaki wydaje urządzenie. Większe profesjonalne agregatory mogą dostarczać niezbędną energię nawet przez 24 godziny. Niestety, podobnie jak pozostałe urządzenia silnik będący sercem maszyny potrzebuje kilkugodzinnego odpoczynku. Dobór agregatu to kwestia indywidualnych potrzeb. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na: https://proton-polska.pl/Dobor-agregatu-pradotworczego-cinfo-pol-47.html

Niezwykle ważne jest, aby pamiętać, iż agregat uzupełniamy wyłącznie przy wyłączonym silniku. Paliwo wlewamy poprzez lejek, tam aby nie zabrudzić maszyny.

Agregat prądotwórczy oznacza własne oraz niezależne źródło prądu. Urządzenie jest w pełni bezpieczne oraz odporne na uszkodzenia. Wybrane przez nas urządzenie może służyć przez wiele lat. Wszystko pod warunkiem, iż będziemy się z nim właściwie obchodzić oraz regularnie serwisować. Polecany jest każdemu, kto narażony jest na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Mowa tu o osobach, które mieszkają na terenach zalewowych, które często pozostają odcięte nie tylko od prądu, ale i wody. Możliwość wytwarzania własnego prądu w sytuacji kryzysowej może ocalić nam życie. Bezpieczeństwo naszej rodziny powinno być dla nas najważniejsze. Z tego względu warto pokusić się o zakup niewielkiego urządzenia, które wytwarza energię elektryczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here