Tusz HP 963 XL

W wielu biurach i firmach wykorzystuje się drukarki z serii HP OfficeJet Pro. Te wielofunkcyjne urządzenia świetnie sprawdzają się w codziennej pracy. Posiadasz właśnie takie modele w swoim przedsiębiorstwie? Wyjaśniamy, jak ograniczyć wydatki na kompatybilne wkłady do tych drukarek, czyli tusz HP 963 XL!

Firmowy budżet obejmuje także tzw. materiały eksploatacyjne, do których zaliczają się m.in. kartridże do drukarek. Takie wkłady potrafią wygenerować wydatki nawet rzędu kilku tys. złotych rocznie! Dowiedz się, jak taniej kupić tusz HP 963 XL!

Ile kosztuje tusz HP 963 XL?

Tusz HP 963 XL to większy wariant wkładów kompatybilnych z modelami drukarek z serii HP OfficeJest Pro (9010, 9020, 9013, 9023). W sprzedaży dostępne są cztery warianty kartridżów, z palety CMYK: Cyjan – niebieski, Magenta – różowy, Yellow – żółty oraz Key Colour – czarny. Kolorowe wkłady kosztują po ok. 130 zł i wystarczają na zadrukowanie 1600 stron. Czarny tusz jest dostępny w cenie ok. 180 zł, z wydajnością 2000 stron. Wszystkie kolory razem umożliwiają uzyskanie szerokiego spektrum barw. Można je kupić nieco korzystniej w pakiecie, w cenie ok. 500 zł.

Jak widać, cena tuszu HP 963 XL jest dość wysoka. Przy takiej wydajności to i tak rozsądna kwota, ale niewątpliwie będzie obciążać budżet firmowy. Obliczmy jakie wydatki generuje taka drukarka. Według badań statystycznych, polski pracownik biurowy drukuje średnio aż ok. 30 stron dziennie. Przy takim obrocie, po ok. dwóch miesiącach należy wymienić wkłady. Daje to aż 3000 zł rocznie za kartridże – do jednej drukarki, obsługiwanej przez jednego pracownika!

Jak można zmniejszyć wydatki na zakup tuszu HP 963 XL?

Nasza symulacja przedstawiła cenę w przypadku opcji kupowania wszystkich kolorów. Oczywiście nie każde biuro się na to decyduje. Dokumenty tekstowe są zwykle drukowane dwutonowo. Gdyby zdecydować się na korzystanie jedynie z czarnego wkładu, kwota ta wyniosłaby jedynie 1080 zł rocznie. Należy jednak pamiętać, że jest to kwota przypadająca na jedno urządzenie. Zwykle posiada się ich więcej, więc wydatki rosną.

Tusz HP 963 XL da się jednak kupić taniej. Pierwszym sposobem na ograniczenie wydatków na kartridże jest zamawianie ich w cenach hurtowych. W tym celu należy zrezygnować z zakupów na stronie producenta oraz w oficjalnych salonach. Tańsze wkłady da się znaleźć stacjonarne oraz w specjalnych internetowych sklepach, które sprzedają oryginalne artykuły w nieco niższych cenach. Umożliwiają oszczędności rzędu średnio kilkunastu złotych na sztuce, ale w skali roku taka różnica pozwala zachować kilkaset złotych!

Jeszcze tańszą alternatywą jest zakup zamiennego tuszu HP 963 XL. Taki produkt jest idealnie dopasowany do drukarek HP OfficeJet. Zapewnia także bardzo zbliżoną jakość wydruku, coraz częściej jest wytwarzany w ekologicznych warunkach i nie powoduje żadnych kłopotów w użytkowaniu. Przy tym jest nawet kilka razy tańszy! W ten sposób można ograniczyć budżet na firmowe materiały eksploatacyjne przynajmniej o połowę!

Gdzie zamówić tusz HP 963 XL?

W Internecie działa kilka sprawdzonych sklepów z asortymentem poligraficznym, jak np. www.tonerpartner.pl. W ofercie można znaleźć nie tylko świetnej jakości zamienny tusz HP 963 XL, ale też oryginalne produkty w hurtowej cenie. Szybka, darmowa dostawa, dożywotnia gwarancja, a także korzystne programy lojalnościowe sprawiają, że takie zakupy są niezwykle wygodne i opłacalne. W razie jakichkolwiek kłopotów można także bezpłatnie wymienić produkt albo uzyskać pomoc w naprawie drukarki. Zamawianie tuszu HP 963 XL przez Internet jest świetnym sposobem na ograniczenie wydatków firmowych oraz odciążenie budżetu.

Tusz HP 963 XL mimo swojej wydajności jest dość kosztowny, dlatego warto kupować go taniej. Przekonaj się, jak bardzo możesz ograniczyć budżet na firmowe materiały eksploatacyjne. Postaw na ekonomiczne, tanie drukowanie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here