Taśma klejąca z nadrukiem

Taśmy klejące z nadrukiem to coraz chętniej wykorzystywane przez sklepy internetowe narzędzia marketingowe. Z jednej strony dają możliwość odpowiedniego zabezpieczenia dla wysyłanych produktów, a z drugiej stają się nośnikiem reklamy. Klienci znacznie lepiej oceniają sprzedawców, którzy wykorzystują w swojej działalności spersonalizowane opakowania. Przed zamówieniem taśmy klejącej warto zwrócić uwagę na rodzaj kleju, podłoże oraz parametry taśmy, ale równie istotnym elementem jest trwałość nadruku.

Rodzaje taśm klejących dostępnych na rynku

Do dyspozycji klientów jest kilka typów taśm, które wyprodukowano z różnych materiałów i użyto w nich różne nośniki klejące. Do najpopularniejszych zalicza się:

  • taśmy z klejem akrylowym – popularne i niedrogie rozwiązania; ich przeznaczeniem jest zaklejanie opakowań kartonowych i foliowych,
  • taśmy Hot-Melt – produkty o wysokiej wytrzymałości z klejem na bazie kauczuku syntetycznego,
  • taśmy solventowe – użyty w nich klej powstaje z mieszanki kauczuku naturalnego i żywic; posiadają wysoką wytrzymałość na wilgoć i skrajne zakresy temperatur – idealne do pakowania produktów chłodniczych.

Oprócz tradycyjnych taśm klejących w sprzedaży dostępne są również ekologiczne alternatywy. Mowa tutaj o papierowych taśmach klejących. Do ich produkcji używa się papieru Kraft oraz kleju na bazie kauczuku naturalnego. To produkty o wysokiej przyczepności, odporne na starzenie i promieniowanie UV. Mogą zostać poddane recyklingowi wraz z opakowaniem kartonowym.

Taśma klejąca z nadrukiem – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

W celu dopasowania taśmy klejącej z nadrukiem do konkretnych potrzeb danej firmy należy dokładnie przeanalizować jej parametry. Oprócz rodzaju kleju i materiału, z którego wykonano podłoże, warto sprawdzić również dostępne długości nawoju i szerokości rolki. Długość nawoju determinuje wydajność taśmy, określając ilość materiału na jednej rolce. Szerokość rolki powinna być dopasowana do rodzaju zamykanego opakowania. Linia otwarcia musi być całkowicie zaklejona, dlatego też istotne znaczenie ma szerokość taśmy pakowej. Odpowiednie zabezpieczenie opakowania gwarantuje ochronę przed jego przypadkowym otwarciem.

Personalizacja taśm klejących

Nadruk na taśmach klejących musi być odpowiednio przemyślany. Lepiej w tym wypadku postawić na minimalizm. Materiały opakowaniowe dają firmom ogromne możliwości. Można na nich umieścić logotyp marki, dane kontaktowe, informacje o aktualnych promocjach czy też spersonalizowany komunikat do odbiorcy. Takie działanie sprawią, że z nazwą marki będzie kojarzył się profesjonalizm i fachowa obsługa klienta. Nadruk na taśmach klejących to także doskonały sposób na rozpowszechnianie marki oraz ugruntowanie świadomości o niej. Podczas podróży przesyłki obsługuje ją wiele osób. Jeśli wyróżnia się ona na tle pozostałych, to zapada w pamięć, a tym samym wzrasta szansa poszerzenia grona potencjalnych klientów.

Najwyższa jakość produktów od TCM Service

Przed zamówieniem taśmy klejącej z nadrukiem warto zwrócić się do doświadczonego sprzedawcy. TCM Service to marka z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem. Jako dostawca taśm z nadrukiem oferuje swoim klientom najwyżej jakość produkty o doskonałych parametrach technicznych. Zaawansowane technologie oraz nowoczesny sprzęt są w stanie zapewnić trwały nadruk. TCM Service wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów, świadcząc kompleksowe usługi. Świadczy fachową pomoc w zakresie doboru taśmy, a także w kwestii doradztwa technicznego przy projektowaniu znakowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here