Konwejer w Twojej pracy

0
1449

W wielu firmach pojawia się problem transportu wewnętrznego. Oczywiście wózki, które potocznie nazywamy paleciakami rozwiązują część problemów. Pomagają nam one jednak tylko przy przewożeniu palet lub większych elementów, które można ułożyć na widłach. Wózki podnośnikowe zazwyczaj są na tyle duże, że nie wszędzie uda się nimi dojechać. Ludzie mogą przenieść bardzo dużo, tutaj pojawia się jednak problem prędkości wykonywania pracy.

W przypadku wszelakiej maści produkcji i przetwórstwa musimy łączyć ze sobą wykorzystanie różnych maszyn. Możemy oczywiście wszystko przenosić ręcznie. W przypadku niewielkiego zakładu taka opcja jest całkiem sensowna. Co jeśli towaru, który musimy przenieść jest dużo? Wtedy w grę wchodzą taśmy. Konwejer w pracy wykorzystują także kasjerzy. Jest to wygodniejsza forma podawania towaru w przypadku większych sklepów.

Łatwiej znaczy lepiej

Ciężko sobie wyobrazić, że klient wykłada zawartość wózka sklepowego na małą półeczkę z racji niewielkiej ilości miejsca. Dla sprzedawcy to też wygodne rozwiązanie, gdyż nie musi pamiętać co już zeskanował. W zakładach produkcyjnych sytuacja ma się bardzo podobnie. Półprodukty podawane z różnych miejsc są podawane do urządzenia, które je łączy w jedno. Dzięki temu cały proces zajmuje bardzo mało czasu. Człowiek potrzebny jest wtedy jedynie przy ewentualnej awarii lub przy pakowaniu całych palet gotowych produktów.

Jeśli zaś chodzi o sklepy, taka automatyzacja pozwala zmniejszyć kolejki. Kolejny klient, który zmieści swoje towary na taśmie może odłożyć koszyk dzięki czemu kolejka zajmuje mniej miejsca. To sprzedawca decyduje w jakim tempie przesuwa podajnik, dzięki czemu nie tworzy się niepotrzebny chaos. To bardzo istotny element jego pracy. Ma przecież kontakt z klientami, którym podaje dodatkowe towary np. papierosy. Ekspedient ma również kontakt z pieniędzmi, dlatego im bardziej przejrzysta przestrzeń robocza tym mniej okazji na pomyłkę. Mniej pomyłek z pewnością lepiej wpłynie na odbiór całego sklepu. W końcu temat pieniędzy to temat dosyć delikatny.

Niezależnie od gałęzi przemysłu w jakiej działamy, kiedy mamy do czynienia z dużą ilością towaru potrzebny jest wygodny transport. Konwejery mają szeroką gamę zastosowań, dzięki czemu nasi pracownicy lub klienci będą mieli dużo wygodniejsze zadanie. Pomaga to również przyspieszyć proces wytwarzania oraz pakowania. W końcu do obsługi taśmy potrzeba zdecydowanie mniej uprawnień niż do obsługi wózków widłowych. Zastosowanie takiego transportu to nieodzowny element niemal każdej firmy.

Więcej: https://www.archimedes.pl/oferta/automatyzacja-procesow-produkcyjnych.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here