Jak zapakować paczkę dla klienta

Pakowanie towarów dla klientów wydaje się z pozoru całkiem proste. Na pierwszy rzut oka wystarczy po prostu sięgnąć po pudełko lub kopertę, włożyć do środka odpowiednie przedmioty i gotowe! Jednak czasem to nie wystarcza, zwłaszcza jeśli chcemy pokazać, że doceniamy naszego klienta. Wówczas warto postawić na nieco bardziej wyrafinowane opakowania. Jak to zrobić?

Zindywidualizowane opakowanie

Na początek zauważmy, że każdy z nas lubi od czasu do czasu otrzymać coś w pełni zindywidualizowanego. Bardziej osobisty prezent zawsze doceniamy mocniej, ponieważ znacznie lepiej przypada nam do gustu. Pokazuje, że osoba, która nas obdarowała, chciała się dla nas postarać, zależało jej na tym, abyśmy poczuli się docenieni i wyróżnieni.

W przypadku klientów proces ten działa tak samo. Każdy z nich polubi więc bardziej zindywidualizowane opakowanie, które w jakiś sposób będzie mógł utożsamiać ze sobą. Jeśli znasz jego upodobania, na pewno sam zdołasz wymyślić, co mogłoby mu sprawić radość. Jednak co zrobić, aby usatysfakcjonować też zupełnie obcą osobę?

Czasem wystarczy nawet kilka prostych słów dołączonych na kartce, aby klient poczuł się bardziej doceniony. To sprawdzony sposób postępowania w przypadku osób nieznajomych, do których nie możemy idealnie dopasować upominku. Jednak już krótkie, pisemne “dziękuję” albo drobny gadżet firmowy zostaną potraktowane jak przyjazny gest. Dobre skojarzenie może doprowadzić do tego, że klient znacznie chętniej i częściej będzie powracał do twojej firmy.

Dobre zabezpieczenie wysyłanego towaru

Wysyłanie paczki zawsze wiąże się z potencjalnym niebezpieczeństwem, iż zostanie ona naruszona, a zawartość uszkodzona. Im mocniejsze opakowanie, tym łatwiej zadbać o bezpieczeństwo transportowanych przedmiotów – dlatego też wybierając pudełko czy kopertę, sięgnąć należy po taki egzemplarz, który jest wytrzymały i nie rozerwie się od jednego mocniejszego potrącenia czy nawet szarpnięcia.

Przykładem opakowania, które świetnie sprawdzi się wśród wymagających osób, są między innymi koperty tekturowe z tektury falistej, które odznaczają się wyższą wytrzymałością i wygodą użytkowania. Dzięki wyposażeniu w specjalne, klejące paski, nie będziesz miał wątpliwości, czy wszystko zostało dobrze opakowane.

Wypełnienie, jeśli jest potrzebne

Nie zawsze przedmioty zamówione przez klienta mieszczą się w zwykłej kopercie. Niejednokrotnie będziesz musiał sięgnąć po większą paczkę, pudełko będzie więc odpowiednio szersze, wyższe czy dłuższe. To z kolei przekłada się na jedną, bardzo ważną kwestię: będziesz musiał je też czymś wypełnić, by zapewnić bezpieczeństwo przesyłanego towaru. Być może wystarczy w tym celu styropian, który uzupełni przestrzenie za pomocą drobnych kulek, a jednocześnie gwarantuje izolację od czynników zewnętrznych. Dzięki niemu nie będziesz musiał obawiać się o stan tego, co jest w paczce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here