Ile kosztuje pomoc doradcy kredytowego

Bez wątpienia decyzja o wyborze konkretnego kredytu to najważniejsza decyzja w naszym życiu. Gdy podejmiemy ją zbyt szybko czy też w oparciu o niepełne informacje, może zaważyć na przyszłości. Sprawy także nie ułatwia sam fakt, że bardzo dużo jest banków, a każdy z nich posiada przynajmniej kilka kredytowych produktów. Oferty banków różnią się bardzo między sobą, dlatego też gdy się decydujemy na kredyt, to zawsze należy je porównać. Dzięki temu wybierzemy kredyt najkorzystniejszy. Gdy nie mamy wystarczającej wiedzy oraz umiejętności pomocy okaże się doradca kredytowy.

Czym się zajmuje doradca kredytowy?

Nie posiadamy bardzo często wiedzy odpowiedniej, aby w prawidłowy sposób przeanalizować warunki kredytów lub też po prostu nie mamy na to czasu. Dlatego właśnie można skorzystać z pomocy fachowca, którym jest doradca kredytowy. Wielu osób wydaje się, że taka usługa jest kosztowna. Nic bardziej mylnego. Usługi doradcy kredytowego są darmowe.

Na czym polega jego praca? Doradca jest osobą, która zna wszelkie procedury związane stricte z ocenianiem zdolności kredytowej oraz także przyznawaniem kredytów. Jest on także zaznajomiony z ofertami banków i przedstawić nam może, a  do tego przeanalizować dla nas wszelkie opcje, abyśmy mogli wybrać najlepszą. Doradca także posiada wiedzę dotyczącą prawa bankowego, jak i także prawa finansowego. Zawód doradcy wykonywać jedynie mogą osoby, które uzyskały specjalne zezwolenie od KNF (Komisji Nadzoru Finansowego). Mamy dzięki temu stu procentową pewność, że podejmiemy współpracę z człowiekiem rzeczywiście kompetentnym oraz wykwalifikowanym.

Więcej informacji: Zobacz dodatkowe informacje – kredyty Warszawa – dowiedz się, jak doradztwo kredytowe może Ci pomóc.

Ile będzie nas to kosztowało?

Dowiedzieliśmy się już, czym zajmuje się doradca. Wiemy także, że osoba ta musi mieć stosowne uprawnienia. Wiele osób myśli, że w związku z tym usługi są dodatkowo płatne. Tym samym decydują się zrezygnować z pomocy doradcy. Tym samym odbierają sobie szansę na wynegocjowanie najlepszych warunków kredytu. W końcu należy raz na dobrze skończyć z tym mitem i potwierdzić, że same usługi doradcy są całkowicie darmowe dla wszystkich klientów. Każdy z nas jednak zdaje sobie doskonale z tego sprawę, że praca doradcy nie jest wolontariatem. Na czym zarabia w takim razie doradca i kto jest za jego zarobki odpowiedzialny?

Zarobki eksperta (doradcy) uzależnione są głównie od samej formy zatrudnienia. Doradca kredytowy może pracować bezpośrednio dla doradczego biura. Jest to bardzo popularne zatrudnienie. Wówczas biuro otrzymuje z kolei prowizje od banków. Doradca także może działać na własną rękę oraz także prowadzić działalność gospodarczą nawet jeszcze wtedy się nie rozlicza z bankami bezpośrednio, ale przez inny podmiot duży tak zwanego „kredytowego pośrednika”.

Nie zastanawiajmy się zatem nad stosownością skorzystania z jego usług. Nie będziemy żałować tej decyzji. Doradca kredytowy może sprawić, że zaoszczędzimy grube tysiące złotych. Jak widzimy są to dla nas same korzyści. Co więcej za jego pomoc nie musimy nic zapłacić. Czy mogliśmy wyobrazić sobie lepszą ofertę? Raczej nie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here