Co będzie otwarte w niedzielę

W tym roku tylko ostatnie niedziele w miesiącu były handlowe, to znaczy tylko raz na cztery tygodnie sklepy były otwarte w niedzielę. W przyszłym roku niedzielne zakupy zrobimy jeszcze rzadziej. Każdemu jednak czasem zdarzają się nieprzewidziane okoliczności i nagła potrzeba zakupu czegoś – właśnie w dzień wolny od handlu. Co wtedy? Możemy skorzystać z którychś z placówek, które są otwarte w niedzielę, nawet niehandlową.

Gdzie możemy zrobić takie zakupy?

1. Sklepy na dworcach oraz lotniskach

Nie chodzi tu o galerie handlowe znajdujące się przy dworcach, ale o sklepy spożywcze na terenie dworców kolejowych, autobusowych czy lotnisk (w tym sklepy bezcłowe). Jest to ukłon w stronę podróżnych, by mogli zrobić zakupy po przyjeździe/przylocie w niedzielę. Oczywiście nikt nie weryfikuje na miejscu czy dana osoba rzeczywiście podróżowała, także każdy może zrobić tu zakupy.

2. Stacje benzynowe

Stacje benzynowe mogą być otwarte w niedzielę i mogą w tym czasie prowadzić sprzedaż produktów spożywczych, które mają w swoim asortymencie. Istnieją ograniczenia co do powierzchni zajmowanej przez produkty spożywcze na danej stacji.

3. Małe sklepy osiedlowe

Niekwestionowaną zaletą małych osiedlowych sklepów stało się to, że mogą być otwarte w niedzielę. Muszą tylko być wtedy prowadzone przez właściciela. Ale uwaga: te sklepy mogą, lecz wcale nie muszą być otwarte w niedzielę. Nie ma reguły nakazującej ich otwarcia. Decyzję w tym przypadku podejmuje właściciel.

4. Piekarnie, lodziarnie i cukiernie

Choć zakaz handlu obejmuje sklepy spożywcze, które prowadzą m.in. sprzedaż pieczywa, ciastek czy lodów, to prawdziwe piekarnie, lodziarnie i cukiernie mogą być otwarte w niedzielę. Część z nich prowadzi też sprzedaż wąskiego zakresu produktów spożywczych (np. w niektórych piekarniach dostępne są konserwy), więc warto się tam rozejrzeć.

5. Punkty gastronomiczne

Jeśli chcesz zjeść na mieście (lub zamówić jedzenie z dostawą do domu), możesz to zrobić bez problemu w każdą niedzielę. Restauracje, bary, pizzerie, wszelkiego rodzaju fast foody itp. będą otwarte. I pewnie nawet bardziej oblegane niż zwykle.

6. Kwiaciarnie oraz sklepy z pamiątkami

W większości przypadków kwiaciarnie i sklepy z pamiątkami nie będą ratunkiem w potrzebie. Chyba że szukasz prezentu na urodziny lub imieniny, o których zapomniałeś. Wtedy mogą być świetnym rozwiązaniem.

7. Sklepiki w szpitalach

Jeśli w szpitalu jest sklep, może być otwarty w niedzielę niehandlową. Takie sklepy nie mają zbyt szerokiego zaopatrzenia, zwykle nie mają też najniższych cen, ale w razie potrzeby mogą się nadać. Jednak jeśli potrzebujesz lekarstw czy środków opatrunkowych – wszystkie apteki mogą być otwarte bez ograniczeń.

Jak widać opcji jest sporo. Nie jest to sposób na duże zakupy, ale w awaryjnych sytuacjach można sobie poradzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here