Prawda o kupowaniu towaru z Chin

Pokutuje wciąż przekonanie, że tanie, sprowadzane w ilościach hurtowych produkty z Chin są kiepskiej jakości i często się psują. Nie jest to jednak prawda. Import z Chin ma wiele zalet, a jakość produkowanych tam towarów jest wielokrotnie sprawdzana.

Czym jest kontrola jakości w Chinach?

Dzięki przeprowadzaniu kontroli na różnych etapach produkcji efektem końcowym jest produkt najwyższej jakości. Podczas importowania towaru pierwszy etapem powinna być weryfikacja potencjalnego kontrahenta. Polski dystrybutor powinien sprawdzić, czy rzeczywiście posiada on deklarowane fabryki. Następnym etapem jest dokładna weryfikacja jakości towaru. Istnieją cztery rodzaje kontroli produkcji. Pierwszym z nich jest audyt fabryki przed produkcją. Polega on na sprawdzeniu warunków panujących w fabryce i umożliwia dostrzeżenie problemów przed rozpoczęciem procesu produkcji. Kontrola surowców i półproduktów pozwala na nawiązanie współpracy jedynie z partnerami spełniającymi oczekiwania. Następny etap kontroli przypada na moment, gdy wyprodukowane zostało około 50% zamawianych towarów. Kontrola w trakcie produkcji umożliwia sprawdzenie jakości wytwarzanych towarów i ewentualną korektę. Zamawiany produkt, np. dobre chińskie narzędzia, zostaje sprawdzony pod kątem zgodności norm oraz zgodności z harmonogramem realizacji. Istnieje również możliwość przeprowadzenia kontroli tuż przed wysyłką, na końcowym etapie produkcji. W tym czasie, produkty ponownie są sprawdzane pod kątem spełniania norm oraz wystąpienia ewentualnych wad. W przypadku wykrytych usterek mogą one zostać usunięte przed transportem. Ostatnim etapem kontroli jest sprawdzenie towaru w trakcie załadunku. Podczas niego można upewnić się, czy produkty zostały poprawnie zapakowane i nie ulegną uszkodzeniu w transporcie. Na tym etapie sprawdzane są również dokumenty niezbędne do importu. Dzięki wieloetapowej kontroli produktów, zarówno przed, w trakcie jak i po zakończeniu produkcji w Chinach, sprowadzane produkty spełniają wszelkie oczekiwania i standardy jakości.

Mity na temat importu towarów z Chin

Wokół towarów importowanych z Chin narosło wiele mitów. Pierwszym i najpopularniejszych jest przekonanie o najniższej cenie. Powszechnie uważa się, że produkty sprowadzane z Chin są najtańsze i umożliwią wysoką marżę. Przekonanie to powstało w latach 90 i jest już nieaktualne. Jednak import z Chin dalej pozostaje opłacalny. Dodatkowo dla wielu produktów jest to jedyna droga zakupu. Tak wygląda sytuacja między innymi w branży elektronicznej i komputerowej.

Drugim równie popularnym mitem na temat importu z Chin jest obawa o wielkość zamówienia. Dotyczy ona przekonania, że tanie zakupy z Chin wymagają ilości kontenerowych. Obecnie zasada ta już nie obowiązuje. Bez problemu można zamówić pojedyncze opakowania bądź paletę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here