Regały wysokiego składowania

Magazyny wysokiego składowania to bardzo popularne rozwiązanie, na które coraz częściej decydują się także małe i średnie przedsiębiorstwa. Jeszcze do niedawna ten sposób magazynowania towarów spotykało się jedynie w największych centrach logistycznych. Dziś jest to wręcz podstawa na zapleczach firmowych, w sklepach wielkopowierzchniowych, w hurtowniach etc. Wysokie składowanie wymaga oczywiście zastosowania odpowiednich konstrukcji regałowych, które umożliwiają maksymalne wykorzystanie znacznej kubatury zaplecza magazynowego. Są to regały wysokiego składowania, których specyfice bliżej przyglądamy się w naszym artykule.

Charakterystyka magazynów i regałów wysokiego składowania

Magazyny wysokiego składowania, zgodnie z nazwą, mają dużą kubaturę, co pozwala na przechowywanie w nich towarów również na znacznych wysokościach. Dzięki temu możliwe jest maksymalne zagospodarowanie przestrzeni magazynowej, nawet aż do sufitu. Przestronność tych magazynów umożliwia efektywne planowanie przestrzeni i optymalizację jej wykorzystania.

Współczesne magazyny wysokiego składowania są często w dużej mierze zautomatyzowane. Procesy załadunku i rozładunku odbywają się przy pomocy sterowanych komputerowo linii transportowych, co eliminuje lub ogranicza potrzebę ręcznego operowania wózkami widłowymi.

Proces magazynowania może zostać całkowicie zautomatyzowany, na przykład dzięki systemom transportu wewnętrznego. Przykładowo: towar jest przyjmowany na rampie, transportowany do odpowiedniej strefy magazynu przy użyciu przenośników rolkowych, a następnie składowany na regałach. Proste,  szybkie, bezpieczne, a przy tym przynoszące długofalowe oszczędności.

Magazyny wysokiego składowania charakteryzują się dużą wszechstronnością i funkcjonalnością. Dzięki ogromnej pojemności pozwalają na przechowywanie dużych ilości różnorodnych towarów w jednym miejscu, co jest kluczowe przy konieczności zachowania dużego przepływu produktów.

Najważniejszym elementem wyposażenia takich magazynów są regały wysokiego składowania. To właśnie one umożliwiają pełne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, również na wysokościach, co w przypadku standardowych konstrukcji magazynowych często jest niemożliwe.

Magazyny wysokiego składowania świetnie nadają się do przechowywania towarów o nietypowych wymiarach, dużych gabarytach, ciężkich, ale również płaskich. Kolejną zaletą jest możliwość pełnej lub częściowej automatyzacji, która znacznie przyspiesza procesy magazynowe, odciąża pracowników i podnosi poziom bezpieczeństwa w magazynie.

Więcej o zaletach wysokiego składowania przeczytasz w artykule na stronie internetowej https://www.ltm-regaly.pl/wysokie-skladowanie-poznaj-zalety-tego-rozwiazania/.

Regały wysokiego składowania – co je wyróżnia?

Regały wysokiego składowania są przeznaczone do montażu w przestronnych magazynach. Muszą być to konstrukcje wyjątkowo wytrzymałe i bezpieczne, aby móc przechowywać towary nawet na dużych wysokościach.

Typowe regały wysokiego składowania mają wysokość od 1,8 m do 15 m i mogą znosić obciążenie nawet do 30 000 kg na jedno pole, dzięki czemu doskonale nadają się do składowania na nich ciężkich przedmiotów, włącznie z całymi paletami towaru.

Gdzie można zamówić regały wysokiego składowania?

Czołowym dystrybutorem takich regałów jest spółka LTM, która dostarcza regały wysokiego składowania renomowanych producentów, przeznaczone do profesjonalnego użytku m.in. w hurtowniach, centrach dystrybucyjnych, halach produkcyjnych czy na zapleczach sklepów wielkopowierzchniowych.

Regały oferowane przez LTM mogą być dostosowane do potrzeb konkretnego magazynu, uwzględniając m.in. długości trawersów, które wynoszą 1800, 2200, 2700, 3300 i 3600 mm. Obciążenie pola dobierane jest zgodnie z wymaganiami klienta – od 600 do nawet 2250 kg na miejsce paletowe.

Oferta LTM obejmuje również regały używane, dokładnie sprawdzone pod kątem stanu technicznego, spełniające surowe standardy jakościowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here