5 sytuacji z życia, które pokazują, że warto ubezpieczyć mieszkanie.

Chociaż coraz więcej osób ubezpiecza mieszkanie, istnieją tacy, którzy wciąż uważają to za zbędny wydatek. Czy słusznie? Żeby zrozumieć, w jakich sytuacjach ubezpieczenie mieszkania faktycznie się przydaje, warto posłużyć się przykładami z życia. Wtedy przestają to być jedynie statystyki i widać doskonale, że takie ubezpieczenie to nie wydatek, lecz inwestycja i ochrona.

Awaria wodociągu

Kiedyś Adam był pewien, że nic złego nie może spotkać jego pięknego, przytulnego mieszkania. Jednak pewnego zimowego poranka, gdy wrócił z pracy, zastał “jezioro” w swoim salonie. Okazało się, że przeciekający wodociąg w piwnicy spowodował zalanie całego mieszkania. Bez ubezpieczenia Adam musiałby ponieść ogromne koszty naprawy. Od tego czasu, ubezpieczając swój dom, czuje się pewniejszy.

Kradzież z włamaniem

Maria uwielbiała swoje “cztery kąty”. Pewnej nocy, gdy wróciła z długiego weekendu, zobaczyła, że drzwi były wyważone, a wnętrze splądrowane. Zdezorientowana i przerażona, od razu skontaktowała się z firmą ubezpieczeniową. Polisa pokryła straty. Gdyby Maria nie ubezpieczyła mieszkania z wszystkim musiałaby uporać się sama.

Pożar

Michał od zawsze dbał o bezpieczeństwo błyskawicznie się rozprzestrzenił. Mimo szybkiej interwencji straży pożarnej, jego mieszkanie zostało poważnie uszkodzone. Dzięki ubezpieczeniu mógł pokryć koszty remontu, które inaczej spadłby na jego barki.

Zalanie sąsiada

Awaria uszczelki może wyrządzić wiele szkód. Przekonał się o tym Jacek, który zalał sąsiada. Dzięki temu, że wybrał wariant ubezpieczenia mieszkania z dodatkowym OC w życiu prywatnym, mógł pokryć szkody z polisy ubezpieczeniowej i nadal pozostaje z sąsiadem w dobrych stosunkach, mimo tego niefortunnego zdarzenia.

Powódź

Justyna była na wakacjach, kiedy w jej rodzinnej miejscowości doszło do powodzi. Mieszkańcy, którzy nie ubezpieczyli swoich mieszkań i domów, stracili dorobek niemal całego życia, na szczęście Justyna zdawała sobie sprawę z tego, że mieszka na terenach zalewowych i zawczasu ubezpieczyła swoje mieszkanie na wypadek powodzi.

5 sytuacji, w których warto ubezpieczyć mieszkanie – podsumowanie

Te historie pokazują, jak ważne jest posiadanie solidnego ubezpieczenia mieszkania aby chronić się przed różnymi niespodziewanymi sytuacjami i zapewnić sobie spokój umysłu. Niespodziewane wydatki mogą bowiem nadwyrężyć domowy budżet i być powodem kolejnych problemów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here