5 pomysłów na opakowania słodkich prezentów

Trendy w opakowaniach wyrobów czekoladowych przeszyły w ciągu ostatnich kilkunastu lat olbrzymią metamorfozę. Nie bez przyczyny, wyroby czekoladowe, należą do najchętniej wybieranych słodyczy. Pamiętajmy, że najczęściej kupujemy oczami. Producenci słodkości doskonale o tym wiedzą. Dlatego prześcigają się w coraz ciekawszych i zaskakujących pomysłach, na opakowania dla swoich słodyczy.

Opakowanie ma znaczenie!

Branding czekoladowej branży wygląda obecnie jak żywcem wyjęty z filmowej fabryki czekolady, należącej do osobliwego Willy’ego Wonky. Dużą zasługę odgrywa tutaj świetny marketing, coraz częściej oparty na niezwykle efektywnym storytellingu i przemyślanej segmentacji rynku. To oczywiście wpływa również na to, jak wyglądają opakowania dla branży cukierniczej. A te, są coraz bardziej fantazyjne, zarówno pod względem swojej kolorystyki oraz formy, jak i materiału, z którego są wykonane. Prezentujemy zatem 5 najpopularniejszych sposobów na opakowania czekoladek, jakie można dzisiaj spotkać na rynku.

1. Bombonierka

Bombonierka to opakowania czekoladek należące do jednych z najbardziej znanych. Zazwyczaj bombonierki składają się z opakowania tekturowego oraz specjalnego tłoczonego wsadu na czekoladki, wykonanego z tworzywa sztucznego.

2. Metalowa puszka na wyroby czekoladowe

Puszki na czekoladki to opakowania, które najczęściej spotykane są w produktach z linii premium. Są to opakowania odznaczające się elegancją i ciekawymi kształtami.

3. Czekoladki w woreczku

Proste rozwiązanie, które znajduje rosnące grono zwolenników. Co istotne, można w nie pakować różne wyroby czekoladowe. Woreczki na czekoladki czy pralinki mogą być wykonane z różnego rodzaju materiału i prezentują się niezwykle efektownie.

4. Kosz ze słodyczami

Kosze ze słodyczami to idealny pomysł na słodki i równocześnie ekskluzywny podarunek. Najczęściej znajdują się tam różnego rodzaju słodycze, co pozwala skosztować wielu pysznych wyrobów czekoladowych.

5. Drewniana skrzynka na słodycze

Oryginalnym opakowaniem są także drewniane skrzynki na słodycze. Mogą przypominać one swoją konstrukcją tradycyjne bombonierki, tylko wykonane z drewna. Na rynku są również wielopoziomowe skrzynki wyposażone w wypełnione słodyczami szufladki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here